واکنش دبیرکل سازمان ملل به همه پرسی های روسیه در
اوکراین

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر واکنش دبیرکل سازمان ملل به همه پرسی های روسیه در
اوکراین
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از پایگاه النشره، آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد به همه پرسی روسیه در مناطقی از شرق و جنوب اوکراین واکنش نشان داد.
بر اساس این گزارش، گوترش گفت: هرگونه الحاق اراضی یک کشور از سوی کشوری دیگر از طریق تهدید یا بکارگیری زور نقض قوانین بین المللی است.
وی همچنین افزود: موضع سازمان ملل متحد ابهامی ندارد و همه پرسی‌ها در اوکراین بیانگر حقیقی اراده مردم نیست.
دبیرکل سازمان ملل گفت: هرگونه اقدام روسیه برای ادامه دادن به الحاق مناطق اوکراین فاقد وجاهت قانونی خواهد بود و محکوم است و دورنمای صلح را در معرض خطرات بیشتری قرار می‌دهد.
گوترش ادامه داد: اکنون بیش از هر زمان دیگری لازم است که از لبه پرتگاه کنار بیاییم و باید برای پایان دادن به جنگ ویرانگر در اوکراین تلاش کرد.
این در حالی است که دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین اعلام کرد که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه روز جمعه جمهوری‌های دونتسک و لوهانسک و دو منطقه زاپروژیا و خِرسون را به روسیه الحاق خواهد کرد.
پسکوف گفته است که مراسم الحاق، روز جمعه رأس ساعت ۱۵ به وقت محلی، در کاخ بزرگ کرملین با امضای «توافق الحاق قلمروهای جدید به فدراسیون روسیه» برگزار خواهد شد.
وی درباره این مراسم گفت: توافقنامه الحاق با چهار قلمرویی که در آن همه‌پرسی انجام شده و درخواست‌های مربوطه را به طرف روسی ارائه داده‌اند، امضا خواهد شد.
همه‌پرسی برای پیوستن چهار منطقه مذکور، از هفته گذشته آغاز شد و سه‌شنبه به اتمام رسید و پس از رأی موافق اکثریت قریب به اتفاق شرکت‌کنندگان در این همه‌پرسی، مناطق مذکور درخواست رسمی خود را برای پیوستن به روسیه ارائه کردند.
اوکراین و کشورهای غربی این همه‌پرسی را ساختگی و نامشروع خوانده‌اند. الحاق این مناطق به روسیه بدان معنا است که مسکو ناحیه‌ای به وسعت کشور پرتغال را به قلمرو خود اضافه خواهد کرد.
در مراسم الحاق، پوتین سخنرانی خواهد کرد و عصر جمعه نیز مراسم جشنی در میدان سرخ مسکو برگزار می‌شود. امیدوارم از خبر واکنش دبیرکل سازمان ملل به همه پرسی های روسیه در
اوکراین
راضی بوده باشید.

واکنش دبیرکل سازمان ملل به همه پرسی های روسیه در
اوکراین  در تاریخ ۲۰۲۲-۰۹-۳۰ ۰۲:۴۰:۳۹