واکنش حماس به شهادت مسئول توزیع کمک‌های بشردوستانه

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر واکنش حماس به شهادت مسئول توزیع کمک‌های بشردوستانه به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، جنبش مقاومت اسلامی حماس طی بیانیه‌ای اعلام کرد اقدام ارتش نازی و جنایتکار اسرائیل به هدف قرار دادن کمیته‌های مردمی و عشایریِ مسئول توزیع کمک‌های بشردوستانه در میدان الکویت در جنب شهر غزه و شهادت شماری از کارکنان این کمیته‌ها دلیلی دیگر بر وحشی‌گری صهیونیست‌های جنایتکار است که به دنبال هدف قرار دادن هرگونه نهاد محلی و عشایری ملی در غزه است که اقدام به توزیع کمک‌های بشردوستانه می‌کنند تا اینگونه طرح شوم و خبیثانه خود با هدف کوچاندن ملت فلسطین را به اجرا گذاشته و موجب انتشار هرج و مرج و ناامنی در این باریکه شوند.
حماس عنوان کرد: ما تاکید می‌کنیم تشدید جنایات خونین دشمن صهیونیستی هرگز عزم و اراده ملت فلسطین را در هم نمی‌شکند و آن‌ها را متزلزل نخواهد ساخت و ملت فلسطین و عشایر و تمامی جریان‌های آن متحد و یکپارچه به مقابله با توطئه‌های دشمن جنایتکار ادامه خواهند داد.
این جنبش از جامعه جهانی و تمامی نهادهای بین‌المللی و منطقه‌ای دعوت کرد به مسئولیت‌های قانونی و اخلاقی خود عمل کرده و جلوی جنایات دشمن نازی صهیونیستی که همچنان به کشتار فلسطینیان از طریق بمباران وحشیانه یا با استفاده از سلاح گرسنگی در مقابل دیدگان جهانیان ادامه می‌دهد، را بگیرند.
جنگنده‌های اسرائیلی منزل خانواده الهباش در شرق اردوگاه النصیرات در مرکز نوار غزه را بمباران کردند. گفته شده در این جنایت ۱۵ فلسطینی به شهادت رسیده و شمار زیادی هم زیر آوار مانده‌اند.
همزمان گردان‌های مجاهدین اعلام کرد امروز و دیروز دو تانک مرکاوای ارتش رژیم صهیونیستی را در اطراف بیمارستان شفا در غرب غزه با گلوله‌های آر پی جی هدف قرار داده است.
علاوه بر این، گروهان‌های قدس اعلام کرد با سلاح تیربار با نیروهای اشغالگر اسرائیلی در اطراف بیمارستان شفا در شهر غزه درگیر شده و تعدادی از این نیروها را کشته و زخمی کرده است.
خبرنگار الجزیره هم اعلام کرد ارتش رژیم صهیونیستی کمیته‌های عشایری مسئول توزیع کمک‌های بشردوستانه در میدان الکویت در شهر غزه را هدف قرار داده که طی آن دست کم ۲۳ نفر به شهادت رسیدند.
همچنین منابع رسانه‌ای از درگیری شدید گروه‌های مقاومت فلسطین با نیروهای اشغالگر اسرائیلی در محورهای مختلف نبرد در نوار غزه خبر دادند.
خبر دیگر از غزه اینکه محمد صلاح الدریوی نایب رئیس دیوان عالی فلسطین در نوار غزه در بمباران ارتش رژیم اشغالگر صهیونیستی به شهادت رسید.
با وجود گذشت ۱۶۵ روز از آغاز عملیات طوفان‌الاقصی از یک سو و حمله‌های وحشیانه ارتش رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه از سوی دیگر عملیات‌های مقاومت فلسطین در نوار غزه همچنان ادامه دارد.
گردان‌های قسام (شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس) اعلام کرد که مبارزان این گردان‌ها ۷ جنگ‌افزار ارتش رژیم صهیونیستی را در اطراف بیمارستان «شفا» شهر غزه با چند گلوله «یاسین ۱۰۵» هدف قرار داده‌اند.
علاوه بر این مبارزان قسام موفق شدند گروهی از نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی را در اطراف بیمارستان شفا شهر غزه با گلوله «تی بی جی» هدف قرار دهند.
مبارزان قسام در این عملیات شماری از این نظامیان صهیونیست را به هلاکت رسانده و شمار دیگری را نیز زخمی کردند.
گردان‌های قدس (شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین) نیز از حمله به نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی در غرب «نتساریم» واقع در شمال استان مرکزی نوار غزه با استفاده از موشک‌های ۱۰۷ خبر داد.
همچنین مبارزان گردان‌های قدس توانستند ۲ جنگ‌افزار صهیونیستی را در اطراف مجتمع بیمارستانی شفا با گلوله‌های «تاندوم» و «آر پی جی» هدف قرار بدهند. امیدوارم از خبر واکنش حماس به شهادت مسئول توزیع کمک‌های بشردوستانه راضی بوده باشید.

واکنش حماس به شهادت مسئول توزیع کمک‌های بشردوستانه  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۳-۲۰ ۰۲:۴۳:۰۲