واکنش‌های گسترده به کشته شدن ۳ اسیر اسراییلی در غزه

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر واکنش‌های گسترده به کشته شدن ۳ اسیر اسراییلی در غزه به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، کشته شدن ۳ اسیر اسراییلی در غزه در حمله ارتش صهیونیستی با واکنش‌های گسترده‌ای همراه بوده است.
پایگاه خبری عبری زبان «کود کود» تاکید کرد که پس از اعلام کشته شدن ۳ اسیر اسراییلی در غزه توسط ارتش، خانواده‌های اسرای اسراییلی با برپایی تظاهراتی مقابل مقر وزارت جنگ در تل آویو خواستار امضای فوری توافق مبادله اسرا برای بازگرداندن اسرا شدند.
شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی هم به نقل از خواهر یکی از اسرای اسراییلی در غزه تاکید کرد که شکست و ناکارآمدی عملیات نظامی برای بازگرداندن اسرا کاملاً ثابت شده و تنها اجساد اسرا از غزه بازگردانده می‌شود، بنابراین باید فوراً آتش‌بس اعلام شود زیرا ما می‌خواهیم اسرای خود را زنده و در قید حیات ببینیم.
همچنین بنی گانتز عضو کابینه جنگ رژیم صهیونیستی هم در این باره گفت همه ما به خاطر کشته شدن این ۳ اسیر ناراحت و آزرده شدیم و همه اسراییل با خانواده‌های آن‌ها گریه کرد.
محمد مجادله خبرنگار شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی هم تاکید کرد که این حادثه روند جنگ را به کلی تغییر خواهد داد و اعتراضات خانواده‌های اسرای اسراییلی در غزه را شدت خواهد بخشید.
از طرفی هم، یوسی ملمن روزنامه‌نگار اسراییلی بیان کرد که اگر دولت رژیم صهیونیستی برای آتش‌بس و مبادله اسرا کاری انجام ندهد، صرفاً اجساد اسرا بازگردانده خواهد شد.
شامگاه گذشته، ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد ۳ نفر از اسرای خود در غزه را در منطقه شجاعیه به اشتباه به قتل رسانده است.
منابع عبری زبان اعلام کردند دو نفر از کشته شدگان یوتام حاییم و سامر طلالکا نام دارند و اسم اسیر دیگر که به قتل رسیده، اعلام نشده است.
سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی در این باره گفته در جریان نبردهای شجاعیه، ارتش این ۳ اسیر اسراییلی را بدون قصد و به اشتباه به عنوان یک تهدید شناسایی کرده و آن‌ها را هدف قرار داده و به قتل رسانده است. اما پس از بررسی منطقه شک و تردیدهایی نسبت به هویت کشته شدگان ایجاد شد و در نهایت اجساد آن‌ها به اراضی اشغالی انتقال داده شد و پس از اینکه مورد معاینه قرار گرفتند، مشخص شد که آن‌ها سه نفر از اسرای اسراییلی در غزه بوده‌اند.
جنایات رژیم صهیونیستی در بمباران غزه همچنان ادامه دارد و ساعاتی پیش از این نیز، نظامیان اشغالگر اسراییلی برای چندمین بار متوالی اقدام به اسارت و برهنه کردن غیرنظامیان فلسطینی در نوار غزه کردند
منابع فلسطینی اعلام کردند که نظامیان صهیونیست به مدرسه یرموک در شهر غزه یورش برده و تعداد زیادی جوان را به اسارت گرفته و آن‌ها را برهنه کردند و از زنان نیز خواستند فوراً از این مدرسه خارج شوند.
گفتنی است ارتش رژیم صهیونیستی در پی پایان مهلت آتش بس موقت، تلاش کرده است که در عملیات‌های نظامی خود علیه غزه به دستاوردی حداقلی دست یابد تا در مذاکرات آتی تبادل اسرا با حماس دست برتر را داشته باشد، اما به نظر می‌رسد شکست‌ها و تلفات بالای نظامی صهیونیست‌ها در روزهای اخیر بار دیگر آنها را به تن دادن به شروط مقاومت فلسطین در تبادل اسرا مجبور سازد.
در روزهای اخیر نیز صهیونیست‌ها به طور جدی برای مخفی نگه داشتن ناکامی‌ها و تلفات بالای نظامی، با انتشار تصاویری از غیر نظامیان فلسطینی مدعی شده اند که این افراد از نیروهای مقاومت فلسطین هستند! امیدوارم از خبر واکنش‌های گسترده به کشته شدن ۳ اسیر اسراییلی در غزه راضی بوده باشید.

واکنش‌های گسترده به کشته شدن ۳ اسیر اسراییلی در غزه  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۲-۱۶ ۰۲:۴۰:۱۲