واکسیناسیون ۷۵۰ راس دام سنگین در شهرستان راور آغاز
شد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر واکسیناسیون ۷۵۰ راس دام سنگین در شهرستان راور آغاز
شد
به گزارش سوالات شرعی و احکام، سید محمد حسینی با اشاره به اقدامات دامپزشکی این شهرستان در مبارزه با بیماری‌های دام اظهار داشت: یکی از برنامه‌های کنترل بیماری فوق العاده مسری و خطرناک تب برفکی، علاوه بر لزوم رعایت مقررات بهداشتی قرنطینه‌ای، واکسیناسیون دوره‌ای جمعیت دامی است.
وی گفت: با توجه به اینکه پیشگیری بهتر و کم هزینه‌تر از درمان بیماری‌ها است، لذا واکسیناسیون یکی از مؤثرترین راه‌های جلوگیری از بیماری در دام‌ها محسوب می‌شود به همین منظور فاز واکسیناسیون تب برفکی برای بیش از ۷۵۰ رأس دام سنگین از اوایل خرداد ماه شروع و به مدت ۲۰ روز کاری ادامه دارد.
رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان راور ادامه داد: دامداران ضمن رعایت اصول امنیت زیستی، از خرید و فروش، جابجایی و حمل و نقل غیرمجاز دام، تماس با دلالان دام و حضور در مناطق پر خطر و پرتراکم دام، یا گله‌های مبتلا به شدت خودداری کنند.
حسینی تصریح کرد: کاهش تولید شیر و یا قطع ناگهانی آن و سقط جنین در دام‌ها، مرگ و میر و تلفات بره‌ها و گوساله‌ها، قطع ناگهانی اشتهای دام به سبب ایجاد تاول‌های دهانی و عدم تمایل دام به خوردن خوراک و وقوع لنگش از جمله علائم بیماری ویروسی تب برفکی در جمعیت دامی است. امیدوارم از خبر واکسیناسیون ۷۵۰ راس دام سنگین در شهرستان راور آغاز
شد
راضی بوده باشید.

واکسیناسیون ۷۵۰ راس دام سنگین در شهرستان راور آغاز
شد  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۶-۰۳ ۲۳:۲۲:۴۵