واکسن کرونا از ابتلای مجدد به کووید ۱۹ پیشگیری می
کند

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر واکسن کرونا از ابتلای مجدد به کووید ۱۹ پیشگیری می
کند
به گزارش خبرنگار سایت احکام به نقل از هلث دی نیوز، محققان دریافتند بیماران مبتلا به کووید ۱۹ بسته به سویه کووید بین ۶۰ تا ۹۴ درصد محافظت در برابر عفونت مجدد به دست می‌آورند.
«کاترین فایندراپ نیلسن»، نویسنده این مطالعه از انستیتو سرم استاتنز دانمارک، گفت: «ما به یک اثربخشی قابل توجه واکسن در برابر عفونت مجدد کروناویروس پی بردیم، و این نشان دهنده اهمیت واکسیناسیون برای کسانی است که ممکن است با ایمنی طبیعی محافظت شوند.»
تیم محققین داده‌های عفونت و واکسیناسیون را که شامل همه افرادی بود که در دانمارک زندگی می‌کردند و آزمایش ویروس آنها مثبت بود یا بین ژانویه ۲۰۲۰ و ژانویه ۲۰۲۲ واکسینه شده بودند، بررسی کرد.
آنها شامل بیش از ۲۰۰,۰۰۰ نفر بودند که در طول موج‌های آلفا، دلتا و اُمیکرون آزمایش شأن مثبت بود.
محققان دریافتند که واکسیناسیون تا ۷۱ درصد در برابر عفونت مجدد در طول دوره آلفا محافظت می‌کند. در طول دوره دلتا ۹۴٪ محافظت ایجاد می‌شود. در دوره شیوع اومیکرون، این حفاظت به حدود ۶۰٪ کاهش یافت. حفاظت اضافی تا ۹ ماه ادامه داشت.
به گفته نویسندگان، این بینش در مورد اثربخشی واکسن ممکن است به برنامه ریزی استراتژی‌های آینده واکسیناسیون کمک کند. امیدوارم از خبر واکسن کرونا از ابتلای مجدد به کووید ۱۹ پیشگیری می
کند
راضی بوده باشید.

واکسن کرونا از ابتلای مجدد به کووید ۱۹ پیشگیری می
کند  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۱-۲۵ ۰۲:۴۳:۴۹