هیچ‌یک از ائمه به اندازه امام حسن عسکری (ع) مظلوم نبوده
است

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر هیچ‌یک از ائمه به اندازه امام حسن عسکری (ع) مظلوم نبوده
است
به گزارش خبرنگار سایت احکام، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری شنبه شب در مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس، شهادت امام حسن عسکری (ع) و یادواره ۱۴ شهید پایگاه شهید بهشتی شهر خورموج از حضور پرشور مردم و مسئولان در این مراسم تقدیر کرد و اظهار داشت: تنها سوگواره ای که امام معصوم صاحب عزا است همین مراسم است، عزا ساحت امام حسن عسکری (ع) است و این جلسه خیلی نورانی و پر معنا است.
وی افزود: در تاریخ اهل بیت هیچ امامی به اندازه امام حسن عسکری (ع) مظلوم نبوده است.
صفایی بوشهری ادامه داد: بعد از جنگ بین معاویه و امام حسن مجتبی (ع) که منجر به صلح شد و حکومت موقت معاویه و بعد از آن بزرگان اسلام نشستند و فردی دیگر انتخاب کردند برای خلافت و یزید را به عنوان جانشین انتخاب کردند فضای جهان اسلام به هم ریخت.
وی بیان کرد: از یک طرف شخص یزید فردی منحرف طوری که غیر مسلمان مشاور او بود و مشروب خواری را رسماً اعلام می‌کرد.
وی بیان کرد: آن قدر مردم مدینه را کشتند که جوی خون به راه انداختند، جهان اسلام که ملتهب شد.
وی تصریح کرد: وقتی امامت به امام حسن عسکری (ع) رسید ۶ سال امامت کردند ۲۸ سالگی به شهادت رساندند و تنها امامی که هیچ مسافرتی از مدینه نرفت جز سامرا که در آن تبعید شد و حج هم نرفت و غریب و مظلوم بود.
صفایی بوشهری ادامه داد: در این شرایط سخت هم امام هادی (ع) و امام حسن عسکری (ع) اینها با جهان تشیع ارتباط برقرار می‌کردند و هدایت می‌کردند و فضا را برای تولد حضرت قائم آل محمد آماده کردند.
وی اضافه کرد: برخی از یاران نزدیک که می‌توانستند از این حلقه حفاظتی عبور و خود را را به امام برسانند امام می‌گفت که این امام آینده شما است و حضرت شرایط را برای امام زمان (عج) آماده می‌کرد.
وی با بیان اینکه حضرت فرمودند این ولایت امام زمان (عج) خارق العاده بود گفت: دشمنان امام را مسموم و به شهادت رساندند در حالی که امام زمان تنها پنج سال بیشتر سن نداشت. امیدوارم از خبر هیچ‌یک از ائمه به اندازه امام حسن عسکری (ع) مظلوم نبوده
است
راضی بوده باشید.

هیچ‌یک از ائمه به اندازه امام حسن عسکری (ع) مظلوم نبوده
است  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۹-۲۴ ۰۲:۳۸:۴۹