هیأت بازرسی انتخابات مجلس شورای اسلامی در هرمزگان آغاز به
کار کرد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر هیأت بازرسی انتخابات مجلس شورای اسلامی در هرمزگان آغاز به
کار کرد
به گزارش سوالات شرعی و احکام، حجت الاسلام محمد اعتمادی اظهار داشت: هیئت بازرسی دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری رسما آغاز به کار کرد.
وی افزود: هیأت بازرسی استان از ۵ عضو شامل رئیس، دبیر و ۳ عضو تشکیل شده، در تمام ۱۳ شهرستان استان هم ترکیب هیات بازرسی مشخص شده و فعالیت خود را رسما آغاز کرده‌اند.
مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری هرمزگان گفت: به استناد ماده ۲۸ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و آیین نامه مربوط به انتخابات مجلس خبرگان رهبری، هیات‌های بازرسی موظف هستند بر همه فرآیندهای اجرایی انتخابات و بر حسن جریان انتخابات نظارت، بازرسی و کنترل داشته باشد.
وی تصریح کرد: مهم‌ترین وظیفه ما دریافت اخبار، شکایات و تخلفات است اگر تخلف مستند باشد رسیدگی خواهد شد.
حجت الاسلام اعتمادی گفت: یک شماره تماس ثابت(۳۳۶۱۰۵۴۶) در دفتر هیات بازرسی انتخابات و سامانه ۱۱۱ آماده دریافت گزارشات مردمی و شکایات و جرایم انتخاباتی را دارد مردم و کاندیداها همچنین می‌توانند از طریق سامانه اینترنتی www.hormozgan.ir هم اقدام به ثبت گزارشات خود نمایند.
وی افزود: علاوه بر هیات بازرسی استان و هیات بازرسی مراکز شهرستان‌ها، در بخش‌ها و روستاها هم بازرس، بازرس ویژه و سر بازرس خواهیم داشت.
مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری هرمزگان گفت: ما به ازای هر شعبه یک نفر بازرس خواهیم داشت، به ازای هر ۱۵ شعبه یک سربازرس و به ازای هر ۱۰۰ شعبه هم یک بازرس ویژه خواهیم داشت که کار نظارت و بازرسی جریان و فرایند انتخابات را دنبال خواهند کرد. امیدوارم از خبر هیأت بازرسی انتخابات مجلس شورای اسلامی در هرمزگان آغاز به
کار کرد
راضی بوده باشید.

هیأت بازرسی انتخابات مجلس شورای اسلامی در هرمزگان آغاز به
کار کرد  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۱-۰۱ ۰۲:۳۸:۵۵