هورمون استروژن کلید سلامت مغز زنان است

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر هورمون استروژن کلید سلامت مغز زنان است به گزارش خبرنگار سایت احکام به نقل از هلث دی نیوز، بیماری عروق کوچک مغزی از آسیب به عروق خونی کوچک در مغز رخ می‌دهد و می‌تواند خطر اختلالات فکری و زوال عقل را افزایش دهد.
«کوین ویتینستال»، نویسنده این مطالعه از دانشگاه شربروک در کانادا، می‌گوید: «تحقیقات قبلی نشان داده است که میزان بیماری عروق مغزی پس از یائسگی افزایش می‌یابد، که اغلب به عدم وجود هورمون نسبت داده می‌شود.»
برای مطالعه این موضوع، محققان داده‌های ۹۰۰۰ زن یائسه با میانگین سنی ۶۴ سال را که در زمان شروع مطالعه، بیماری عروق کوچک مغزی نداشتند، بررسی کردند.
محققان تعداد دفعات بارداری زنان، طول عمر باروری و میزان ماده سفید مغز آنها که نشانگر زیستی سلامت عروقی مغز است را بررسی کردند.
شرکت کنندگان در مطالعه به سوالاتی در مورد سن اولین عادت ماهانه و شروع یائسگی، تعداد بارداری، استفاده از داروهای ضد بارداری خوراکی و هورمون درمانی پاسخ دادند.
آنها دریافتند زنانی که در طول عمر خود بیشتر در معرض هورمون قرار می‌گیرند، حجم پایین‌تری از ماده سفید در آنها افزایش می‌یابد.
به گفته محققان، تحقیقات آینده باید راه‌هایی را برای ایجاد درمان‌های هورمونی بهتر بررسی کنند. امیدوارم از خبر هورمون استروژن کلید سلامت مغز زنان است راضی بوده باشید.

هورمون استروژن کلید سلامت مغز زنان است  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۰-۰۱ ۰۲:۳۸:۴۴