هواپیمای حامل مهمات در شبه جزیره کریمه منفجر شد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر هواپیمای حامل مهمات در شبه جزیره کریمه منفجر شد به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از آناتولی، «میخائیل رازووژائف»، استاندار منطقه کریمه با انتشار پیامی در حساب کاربری‌اش در رسانه‌های اجتماعی اعلام کرد که هواپیمایی حامل مهمات موقع فرود در فرودگاه نظامی «بلبک» در منطقه سواستوپول از پیست خارج و بخشی از بار آن منفجر شده است.
به گفته وی، هواپیما دچار آتش‌سوزی شده، اما خلبان نجات یافته است.
کمتر از یک ماه پیش نیز، منابع خبری تائید کردند که انفجارهایی در منطقه‌ای نزدیک پایگاه هوایی روسیه در شبه جزیره کریمه رخ داده است. سه منبع محلی گفتند که حداقل چهار انفجار در منطقه‌ای در نزدیکی فرودگاه نظامی روسیه در شبه جزیره الحاق شده کریمه رخ داده است. همزمان اما یک مقام حامی روسیه در کریمه گفت که هیچ خسارتی وارد نشده است.
این منابع گفتند که این انفجارها در مجاورت پایگاه نظامی روسیه در شمال شهر سواستوپل رخ داده است. فرماندار سواستوپل با استناد به اطلاعات اولیه گفت که نیروهای ضد هوایی روسیه یک پهپاد اوکراینی را سرنگون کرده‌اند. «میخائیل رازوژایف» در این ارتباط گفت: هیچ خسارتی وارد نشده است و به کسی آسیبی نرسید.
براساس فیلم منتشر شده از این انفجار، به نظر می‌رسد موشکی شلیک شده و صدای حداقل دو انفجار شنیده می‌شود.
کریمه که در سال ۲۰۱۴ به روسیه ملحق شد، یک خط تدارکاتی مهم برای عملیات نظامی روسیه در اوکراین به شمار می‌رود.
روسیه پیش از این نیز خرابکاران را مسئول سازماندهی مجموعه‌ای از انفجارها در یک انبار مهمات در کریمه دانسته بود.
از سوی دیگر انفجارهای اخیر در پایگاه هوایی و فرودگاه‌های کریمه رخ می‌دهد و مشخص نیست که آیا انفجارهای اخیر نیز ارتباطی با انفجارهای قبلی دارند یا خیر؟ امیدوارم از خبر هواپیمای حامل مهمات در شبه جزیره کریمه منفجر شد راضی بوده باشید.

هواپیمای حامل مهمات در شبه جزیره کریمه منفجر شد  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۰-۰۲ ۰۲:۳۸:۰۷