هوانیروز ۵۰۰ هزار ساعت عملیات را در دوران دفاع مقدس انجام
داد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر هوانیروز ۵۰۰ هزار ساعت عملیات را در دوران دفاع مقدس انجام
داد
به گزارش خبرنگار سایت احکام، امیر سرتیپ یوسف قربانی روز دوشنبه در یادواره شهدای هوانیروز تبریز اظهار کرد: شهدا با خدا معامله کردند و در راه اسلام و وطن از با ارزش‌ترین دارایی خود گذشتند تا ما امروز در امنیت و آسایش زندگی کنیم و باید راه این عزیزان را ادامه دهیم و نام و یادشان را در جامعه زنده نگه داریم.
وی ادامه داد: بنا به فرموده رهبر عزیز انقلاب زنده نگه داشتن نام و یاد شهدا کمتر از خود شهادت نیست و کسانی که مراسم شهدا را برگزار می‌کنند اجر شهید دارند.
فرمانده هوانیروز ارتش با بیان اینکه ما در دوران دفاع مقدس با ۸۰ کشور جنگیدیم و اجازه ندادیم که حتی یک وجب از خاک کشورمان جدا شود اظهار کرد: شهیدانی چون کشوری‌ها، شیرودی‌ها، صیادها و قاسم سلیمانی‌ها داشتیم که در دفاع از این مرز و بوم جان خود را فدا کردند و این عزیزان برای ما ارزشمند هستند.
وی به عملیات‌های هوانیروز در هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد گفت: در دفاع مقدس هوانیروز ۵۰۰ هزار ساعت عملیات انجام داد که این عدد در جهان رکورد محسوب می‌شود، البته همزمان چنانچه بلایای طبیعی هم رخ می‌داد در کنار مردم برای کمک‌رسانی حضور داشت و خدمات مختلف ارائه می‌کرد.
امیر قربانی ادامه داد: از سال ۱۳۶۷ که هوانیروز در عملیات مرصاد کمر منافقین را شکست، تاکنون آن‌ها نتوانستند قد علم کنند. هوانیروز ارتش از بزرگترین و قدرتمندترین ناوگان بالگردی غرب آسیا برخوردار است و به همین علت امروز در ۳۰ استان کشور در خدمت مردم هستیم؛ چنان که بالگردهای ما شاهد چندین مورد تولد نوزادان و یا جا به جایی ۵۸ عضو پیوندی بودند.
وی با اشاره به انجام رزمایش در شرایط نامناسب آب و هوایی و مجهز شدن این نیرو به دوربین‌های دید در شب گفت: همین موضوع باعث شد که سرویس‌های جاسوسی کشورهای غربی عنوان کنند باید مراقب باشیم تا بالگردهای ارتش ایران شبانه بر روی شناورهای ما در خلیج فارس ننشینند.
فرمانده هوانیروز ارتش اظهار کرد: امروز نیز هوانیروز در تمام عرصه‌های کشور اگر گلوگاهی و مشکلی مشاهده می‌کند بی‌تردید وارد می‌شود و به عنوان بازوی توانمند و قدرت بازدارندگی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران وارد میدان می‌شود.
وی با اشاره به تحریم‌های ظالمانه غرب به کشور اظهار کرد: تحریم‌ها به ویژه در بخش هوایی به گونه‌ای بود که قطعه‌ای در هوانیروز پیدا نمی‌شد اما امروز با فرمان مقام معظم رهبری و وجود جوانان نخبه در کشور شرکت قطعه سازی هوانیروز راه‌اندازی شده و بیش از ۸۰۰ نوع قطعه در تیراژ ۸۰۰ هزار تولید می‌شود. امیدوارم از خبر هوانیروز ۵۰۰ هزار ساعت عملیات را در دوران دفاع مقدس انجام
داد
راضی بوده باشید.

هوانیروز ۵۰۰ هزار ساعت عملیات را در دوران دفاع مقدس انجام
داد  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۲-۱۲ ۰۲:۳۹:۵۵