هنیه در رأس هیاتی فردا راهی مصر می‌شود

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر هنیه در رأس هیاتی فردا راهی مصر می‌شود به گزارش سوالات شرعی و احکام، رسانه‌های عربی گزارش دادند که هیأت حماس به ریاست اسماعیل هنیه، رییس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس فردا پنجشنبه به منظور پیگیری چارچوب توافق (پیشنهادی) برای آتش‌بس در غزه وارد قاهره خواهد شد.
وبگاه خبری العربی الجدید روز چهارشنبه گزارش داد که یک عضو ارشد جنبش حماس در گفت‌وگوی اختصاصی با این رسانه عربی گفت: هیأت حماس به ریاست اسماعیل هنیه، رییس دفتر سیاسی حماس، فردا پنجشنبه برای آغاز دور جدیدی از مذاکرات غیر مستقیم با رژیم صهیونیستی برای آتش بس و تبادل اسرا وارد قاهره خواهد شد.
جنبش حماس شامگاه سه‌شنبه اعلام کرد پس از رایزنی با رهبران حماس و دیگر گروه‌های مقاومت فلسطین پاسخ خود را درباره این پیشنهاد به مصر و قطر ارائه کرده است.
حماس اعلام کرد با طرح پیشنهادی نشست پاریس با روحیه مثبت برخورد کرده است با این هدف که شامل آتش‌بس کامل، پایان دادن به جنگ غزه، بازسازی آن، لغو محاصره این باریکه و تبادل اسرا باشد.
بر اساس توافق، اسرای آمریکایی و صهیونیستی باقی‌مانده به صورت مرحله‌ای آزاد می‌شوند که از زنان و کودکان شروع می‌شود. این توافق شامل توقف تدریجی درگیری‌ها، ارسال کمک‌ها به غزه و آزادی اسرای فلسطینی است.
پیشتر رسانه‌های صهیونیستی به نقل از یک مقام بلندپایه این رژیم گزارش دادند، نشست پاریس میان رژیم صهیونیستی، آمریکا، مصر و قطر درباره مذاکرات تبادل اسرا با جنبش حماس روز یکشنبه هشتم بهمن به پایان رسید و پیشرفت‌هایی در مذاکرات حاصل شد. امیدوارم از خبر هنیه در رأس هیاتی فردا راهی مصر می‌شود راضی بوده باشید.

هنیه در رأس هیاتی فردا راهی مصر می‌شود  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۲-۰۸ ۰۲:۳۹:۵۳