هنر عاشورایی در خدمت فرهنگ اربعین حسینی بود

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر هنر عاشورایی در خدمت فرهنگ اربعین حسینی بود به گزارش خبرنگار سایت احکام، مجید منادی عصر امروز پنجشنبه در محفل سوگ سروده‌های اربعین خورشید که با حضور شاعران برجسته فارسی و عربی استان خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: حضور و صحبت مسئولان در جمع شعرا و ادبا جز برای تقدیر، تشکر و اظهار خاکساری نسبت به هنر متعهد و عاشورایی نیست.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان اضافه کرد: این روزها استان خوزستان رنگ و بوی اربعین دارد و در هر کوی و برزن فضای عطرآگین آقا اباعبدالله (ع) و اربعین حسینی حاکم است.
منادی در ادامه فعالیت‌های امسال اربعین حسینی را بسیار ویژه بیان کرد و افزود: اسم فعالیت‌هایی را که امسال با موضوع اربعین حسینی صورت گرفت می‌توانیم «اربعین حسینی، هنر عاشورایی» بنامیم زیرا هنر عاشورایی در خدمت فرهنگ اربعین حسینی بود.
وی با بیان اینکه این فضا علاوه بر مرزها و ورودی‌های استان در همه شهرستان‌ها نیز وجود دارد، تصریح کرد: به عنوان مثال در شهرستان هندیجان، فعالیت‌هایی هنری که در مواکب صورت می‌گرفت مانند فعالیت‌هایی بود که در مرز چذابه انجام می‌شود و شعرا، هنرمندان و اهل رسانه پای کار بودند.
منادی یادآور شد: در ایام اربعین بیشترین توجهات به خدمت رسانی در زمینه‌هایی مانند فراهم کردن پارکینگ، برق، آب و… است و گاهی برنامه‌های فرهنگی مغفول می‌ماند که امیدوارم در سال‌های آینده فعالیت‌های فرهنگی باشکوه‌تر، با برنامه‌ریزی و زمانبندی بهتر انجام شود.
وی به حضور مهمانان خارجی در ایام اربعین در استان خوزستان اشاره کرد و گفت: امسال یک جمع هزاران نفری از مهمانان خارجی در استان برای خروج از مرز حضور داشتند که برنامه فرهنگی برای آنان وجود نداشت، امیدوارم در سال‌های آینده برنامه‌هایی متناسب با زبان و فرهنگ آنها داشته باشیم. امیدوارم از خبر هنر عاشورایی در خدمت فرهنگ اربعین حسینی بود راضی بوده باشید.

هنر عاشورایی در خدمت فرهنگ اربعین حسینی بود  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۹-۰۸ ۰۲:۳۹:۴۹