هنرمندان یکصدا از غزه حمایت کنند/ لزوم تشکیل کانون تئاتر
تعزیه‌ای

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر هنرمندان یکصدا از غزه حمایت کنند/ لزوم تشکیل کانون تئاتر
تعزیه‌ای
به گزارش خبرنگار سایت احکام، اسرافیل فرج‌اللهی جمعه شب در جمع خبرنگاران رسانه‌های جمعی اظهار کرد: جشنواره تئاتر خیابانی مریوان در این شهر با استقبال عموم مردم برگزار شد و این مهم بیانگر آن است که مریوانی‌ها هنردوست هستند.
وی با بیان اینکه باید به جایگاهی برسیم که مردم کشور از جشنواره تئاتر خیابانی استقبال کنند، افزود: تئاتر باید جزو ذایقه و سبد فرهنگی مردم قرار بگیرد تا از تئاتر استقبال کنند.
فرج‌اللهی عنوان کرد: امسال اداره‌کل هنرهای نمایشی بر حمایت تئاتر خیابانی تاکید دارد و نشان‌دهنده جایگاه خوب این جشنواره در کشور است.
کانون تئاتر خیابانی قوی‌ترین کانون کشور است
مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی کشور یادآور شد: انجمن نمایش کانون‌های تخصصی را راه‌اندازی کرده و یکی از این کانون‌های تخصصی کانون تئاتر خیابانی است که قوی‌ترین کانون بین استان‌ها به شمار می‌رود.
وی با اشاره به اتفاقات اخیر در غزه و فلسطین اعلام کرد: هنرمندان یکصدا از غزه حمایت می‌کنند و کانون خیابانی اعلام می‌کند که در اجراهای خیابانی یک تا چند اجرا به این موضوع بپردازد.
اجرای دوره‌های آموزشی ویژه هنرمندان عرصه تئاتر در کشور
فرج‌اللهی اضافه کرد: اداره‌کل هنرهای نمایشی با همکاری انجمن نمایش دوره‌های آموزشی متنوعی بر اساس نیاز هنرمندان هر استان برگزار کرد و برخی استان‌ها نیز در حال اجرا و برخی دیگر در حال برنامه‌ریزی است.
مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی کشور تصریح کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خود را متولی فرهنگ و هنر کشور می‌داند و وظایف خود را براساس نیاز فرهنگی و هنری کشور انجام می‌دهد و باتوجه به اجرای جشنواره‌ها در استان‌های کشور شاهد عدالت فرهنگی هستیم.
وی اضافه کرد: همه جشنواره‌ها در کل کشور اجرا شده و تاکنون هیچ جشنواره‌های به دلیل نبود اعتبار تعطیل نشده است و چند جشنواره خارج از برنامه نیز اجرا شده است.
لزوم تشکیل کانون تئاتر تعزیه در کشور
وی در پاسخ به خبرنگار سایت احکام مبنی بر جایگاه هنر تئاتر تعزیه‌ای و میزان حمایت این انجمن از اینگونه تئاتر در استان‌ها اذعان کرد: تئاتر تعزیه‌ای در کشور جایگاه بالایی دارد و تلاش بر این است که انجمن یا کانون تعزیه‌ای براساس چهارچوب قانون تشکیل شود.
فرج‌اللهی خاطر نشان کرد: تعزیه در برخی جاها زیر مجموعه سازمان تبلیغات اسلامی محسوب می‌شود و باید این سازمان زیرساخت تئاتر تعزیه‌های را ایجاد و حمایت کند اما علیرغم این موارد اداره‌کل هنرهای نمایشی از گروههای تعزیه‌ای حمایت می‌کند. امیدوارم از خبر هنرمندان یکصدا از غزه حمایت کنند/ لزوم تشکیل کانون تئاتر
تعزیه‌ای
راضی بوده باشید.

هنرمندان یکصدا از غزه حمایت کنند/ لزوم تشکیل کانون تئاتر
تعزیه‌ای  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۰-۲۱ ۰۲:۳۹:۲۵