هندوراس هم سفیر خود را از تل آویو فراخواند

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر هندوراس هم سفیر خود را از تل آویو فراخواند به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از المیادین، هندوراس سفیر خود را از تل آویو به دلیل نقض قوانین بین المللی بشردوستانه در نوار غزه فراخواند.
هندوراس رژیم صهیونیستی را به نقض قواعد بشردوستانه متهم کرده است.
پیش از این نیز، کلمبیا، شیلی و بولیوی نیز سفیر خود را از تل آویو در اعتراض به عملکرد غیرانسانی رژیم صهیونیستی فرا خوانده بودند.
از سوی دیگر، «اسماعیل هنیه» رییس دفتر سیاسی حماس شامگاه امروز در سخنانی تاکید کرد: ما از ملت‌های عربی و اسلامی و آزادگان جهان می‌خواهیم که همچنان به نمایش خشم خود علیه صهیونیست‌ها و هم پیمانانش در قبال خون‌های بر زمین ریخته شده ملت فلسطین ادامه دهند.
وی افزود: قتل عام‌هایی که از سوی رژیم صهیونیستی انجام می‌شود بیانگر شرایط بحرانی اشغالگران و نیروهای زمینی آنهاست که در میدان نبرد (نوار غزه) ضرباتی متوالی از سوی مقاومت متحمل می‌شوند.
هنیه تاکید کرد: دور تازه وحشی گیری صهیونیست‌ها همزمان با سفر وزیرخارجه آمریکا، بیانگر چراغ سبز واشنگتن و پشتیبانی همه جانبه آنها از جنایات اشغالگران است. از برداران مصری خود می‌خواهیم که گذرگاه رفح را به طور کامل بازگشایی کنند.
همچنین ارتش صهیونیستی دقایقی پیش با بمباران ورودی مجتمع پزشکی الشفا غزه و کشته و زخمی کردن دهها نفر جنایت جنگی دیگری را مرتکب شد.
دکتر محمد زقوت مدیر کل بیمارستان‌های غزه به شبکه الجزیره گفت که این بمباران مجروحانی را که در حال اعزام به گذرگاه رفح بودند، هدف قرار داده است.
همچنین اشغالگران صهیونیست یک دستگاه آمبولانس حامل این مجروحان را نیز هدف قرار دادند. برخی منابع از انتقال ۶ فلسطینی شهید تا این لحظه به بیمارستان الشفا خبر دادند.
غیر از هزاران بیمار و مجروح، ۷۰ هزار آواره فلسطینی نیز به این بیمارستان و محوطه آن پناه آورده‌اند. هیثم حراره خبرنگار فلسطینی در کشتار هولناک بیمارستان الشفا در غزه به شهادت رسید.
سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین در غزه اعلام کرد که صلیب سرخ را در جریان حرکت آمبولانس‌های حامل مجروحان در مقابل بیمارستان شفا قرار دادیم اما رژیم صهیونیستی با وجود اینکه آمبولانس‌ها هنوز مقابل بیمارستان بودند، آن‌ها را در چند نوبت هدف قرار دادند.
از سوی دیگر، وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه اعلام کرد که اشغالگران اسرائیلی طی ساعات اخیر ۳ بیمارستان شفا، قدس و اندونزی در غزه را بمباران کردند.
منابع فلسطینی همچنین تصاویری از بمباران شدید محوطه‌های بیمارستان قدس در محله تل الهوا در غرب غزه منتشر کردند.
سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین در غزه اعلام کرد که صلیب سرخ را در جریان حرکت آمبولانس‌های حامل مجروحان در مقابل بیمارستان شفا قرار دادیم اما رژیم صهیونیستی با وجود اینکه آمبولانس‌ها هنوز مقابل بیمارستان بودند، آن‌ها را در چند نوبت هدف قرار دادند.
منابع پزشکی اعلام کردند که در بمباران درب ورودی بیمارستان شفا حداقل ۱۵ نفر شهید و ده‌ها نفر هم مجروح شدند.
مدیر بیمارستان شفا در غزه در گفتگو با الجزیره تاکید کرد: شماری از مجروحان به شهادت رسیدند، زیرا به سبب اوضاع نابسامان بیمارستان، انباشت مجروحان، ادامه بمباران‌های رژیم صهیونیستی و جلوگیری از ورود سوخت برای بیمارستان‌ها امکان ارایه خدمات به آن‌ها وجود نداشت.
هواپیماهای اسرائیلی همچنین عصر امروز بیمارستان اندونزی غزه را با بمب‌های دودزا بمباران کردند که در پی آن دود وارد محوطه‌های بیمارستان شده است. امیدوارم از خبر هندوراس هم سفیر خود را از تل آویو فراخواند راضی بوده باشید.

هندوراس هم سفیر خود را از تل آویو فراخواند  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۱-۰۴ ۰۲:۴۱:۰۵