همکاری کشورهای مستقل با یکدیگر باعث اتحاد می‌شود

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر همکاری کشورهای مستقل با یکدیگر باعث اتحاد می‌شود به گزارش سوالات شرعی و احکام، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی عصر امروز چهارشنبه به وقت محلی، در بخش پایانی برنامه‌های سفر رسمی به نیکاراگوئه، در نشست مطبوعاتی مشترک با رئیس جمهور این کشور با ابراز خرسندی از سفر به سرزمین مردم صبور و مقاوم نیکاراگوئه و ادای احترام به قهرمانان ملی این کشور و منطقه آمریکای لاتین گفت: ارتباط با کشورهای مستقل همواره در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران مورد تاکید بوده و سفر بنده به آمریکای لاتین و کشورهای مستقل در همین راستاست.
رئیس جمهور در ادامه اظهار داشت: اگر در همه دنیا به اراده و خواست ملت‌ها احترام گذاشته شود و قدرت‌های سلطه‌گر در مقابل رأی ملت‌ها خودکامگی نشان نداده و اجازه دهند که رأی و اراده مردم تحقق یابد، شرایط در دنیا متفاوت خواهد شد، اما متأسفانه امروز در دنیا نظمی ناعادلانه حاکم است و نظام سلطه با فراموشی خدا و خود، به دیگران ظلم روا داشته و جلوی تحقق اراده ملت‌ها را می‌گیرد.
سید ابراهیم رئیسی افزود: همه این ظلم‌ها ناشی از آن است که انسان‌هایی با بی‌توجهی به اراده خداوند، اقتضای عدالت در نظم جهانی و با بی‌توجهی به آگاهی حقیقی ملت‌ها دست به ظلم و ستم می‌زنند؛ لشکرکشی یکی از ابزارهای آنها در اعمال فشار به ملت‌ها و تحریم و تهدید روی دیگر این سکه است.
رئیس جمهور با تاکید بر اینکه مقاومت، عدالت‌طلبی و آزادی‌خواهی ملت‌ها سلطه‌طلبان را منفعل کرده و به عقب می‌راند، تصریح کرد: این اتفاقی است که امروز در بسیاری از کشورهای منطقه آمریکای لاتین در برابر نظام سلطه و زیاده‌خواهی‌های آمریکا و طرفداران آمریکا صورت گرفته است.
حجت الاسلام رئیسی با اشاره به اینکه نظم جهانی حتماً به نفع جریان مقاومت و کشورهای مستقل تغییر خواهد کرد، ادامه داد: ارتباط کشورهای مستقل با هم و استفاده از ظرفیت‌های متقابل در این مسیر بسیار مهم است. همکاری بین کشورهای آمریکای لاتین و دیگر کشورهای مستقل با یکدیگر در مناطق مختلف می‌تواند اتحادی را به‌وجود آورد که هم تحریم‌ها را خنثی کند و هم بر ظرفیت کشورهای مستقل بیافزاید.
رئیس جمهور همچنین با اشاره به حصول تفاهم‌نامه‌هایی برای تبادل ظرفیت‌ها و استفاده از امکانات متقابل میان ایران و نیکاراگوئه در راستای ارتقای سطح روابط فیمابین، همکاری‌های تجاری و اقتصادی، تبادل تجربیات و دستاوردهای علمی و فناوری، صدور خدمات فنی-مهندسی و خدمات بهداشتی، درمانی، دارویی و سلامت را از اهم حوزه‌های مورد توافق دو کشور برای همکاری عنوان کرد.
سید ابراهیم رئیسی گفت: ایران به‌رغم تحریم‌ها و تهدیدهای گسترده از این تهدیدها برای خود فرصت‌سازی کرده و به پیشرفت‌های قابل ملاحظه‌ای در عرصه‌های علمی، فنی-مهندسی، بهداشتی، درمانی و دارویی دست یافته و امروز کشوری فناوری در این عرصه‌ها محسوب می‌شود. امیدوارم از خبر همکاری کشورهای مستقل با یکدیگر باعث اتحاد می‌شود راضی بوده باشید.

همکاری کشورهای مستقل با یکدیگر باعث اتحاد می‌شود  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۶-۱۵ ۰۲:۳۸:۳۵