همکاری روسیه با ایران و کره شمالی برای آمریکا چالش ایجاد می
کند

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر همکاری روسیه با ایران و کره شمالی برای آمریکا چالش ایجاد می
کند
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از خبرگزاری فرانسه، «لوید آستین»، وزیر دفاع آمریکا روز شنبه (۱۹ نوامبر) در سخنانی مدعی شد که چین و روسیه به دنبال جهانی هستند که در آن از زور برای حل و فصل اختلافات استفاده شود.
آستین در انجمن امنیت بین المللی کانادا با اتهام زنی به روسیه و چین، مدعی شد: «پکن، مانند مسکو، به دنبال جهانی است که در آن قدرت درست کند، در آن اختلافات با زور حل و فصل شود و در آن مستبدان بتوانند شعله آزادی را خاموش کنند.»
آستین همچنین گفت که فعالیت‌های چین در اطراف تایوان به طور فزاینده ای تحریک آمیز است، زیرا هواپیماهای پکن تقریباً روزانه در نزدیکی جزیره پرواز می‌کنند و تعدادی از هواپیماهای آمریکایی و متحدانش را رهگیری می‌کنند.
این سخنان و ادعاهای وزیردفاع آمریکا در حالی بیان می‌شود که واشنگتن چین و تلاش‌هایش برای بازسازی منطقه هند و اقیانوس آرام را مهم‌ترین چالش پیش روی خود معرفی می‌کند. استراتژی دفاع ملی ایالات متحده که ماه گذشته منتشر شد، همچنین تاکید دارد که تهاجم روسیه به اوکراین تهدیدهای حاد مسکو را برجسته کرده و واشنگتن در تلاش است تا از آنها جلوگیری کند.
آستین در سخنرانی روز شنبه خود دو چالش چین و روسیه را به هم مرتبط کرد و گفت: «هنوز قوانینی در جنگ وجود دارد. و اگر یک قدرت بزرگ بتواند آن قوانین را به سخره بگیرد، دیگران را تشویق می‌کند تا قوانین بین المللی و هنجارهای بین المللی را زیر پا بگذارند، اما ما مصمم هستیم از این قوانین و به ویژه از اصل اساسی مصونیت غیر جنگی دفاع کنیم.»
آستین همچنین گفت که تلاش‌های مسکو برای جلب حمایت کشورهایی مانند ایران و کره شمالی چالش‌های امنیتی جدیدی را برای ایالات متحده و متحدانش ایجاد کرده است. وی در این ارتباط گفت: «روسیه برای جلب کمک در حمله به اوکراین، به ایران و کره شمالی روی آورده است.»
وزیردفاع آمریکا در عین حال افزود که اوکراین زمستان سختی را پیش رو دارد و مسکو ممکن است با متحمل شدن خسارات در میدان نبرد مجدداً به تقابل هسته‌ای روی آورد. او همزمان متعهد شد که ایالات متحده و متحدانش با این چالش‌ها مقابله کنند و در این ارتباط گفت: «تهاجم روسیه پیش‌نمایشی از دنیای احتمالی استبداد و آشوب را ارائه می‌دهد که هیچیک از ما نمی‌خواهیم در آن زندگی کنیم.»
روز گذشته نیز، معاون سخنگوی وزارت دفاع آمریکا در مصاحبه با خبرنگار شبکه تلویزیونی المیادین گفته بود که کشورش به همکاری با شرکا و متحدانش برای کسب اطمینان از تضمین دستیابی اوکراین به نیازمندی‌های خود در جنگ طولانی مدت ادامه می‌دهد. بر اساس این گزارش، «سابرینا سینگ» همچنین تأیید کرد که هر گونه مذاکره بین روسیه و اوکراین به اوکراینی‌ها بستگی دارد تا درباره مذاکره با مسکو تصمیم گیری کنند.
اظهارات وزیردفاع آمریکا در حالی صورت گرفته است که چند روز پیش نیز، روزنامه واشنگتن پست در گزارشی خبر داد که دولت جو بایدن از طریق کانال‌های خصوصی از مقامات کیف خواسته است تا در مورد موضوع گفتگو با روسیه استقبال نشان دهند. «جان کربی» هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی کاخ سفید نیز تأکید کرد که آمریکا به دنبال درگیری با روسیه نیست و واقعاً خواهان یک راه حل گفتگو محور برای بحران اوکراین است.
در ۲۴ اکتبر گذشته تعدادی از اعضای مجلس نمایندگان آمریکا از بایدن خواستند تا تلاش‌های دیپلماتیک مستقیم برای دستیابی به یک راه‌حل گفتگو محور برای پایان دادن به جنگ در اوکراین و مذاکره مستقیم با روسیه انجام دهد.
شایان ذکر است که «دیوید آراخامیا» مذاکره کننده ارشد اوکراینی در مذاکرات با روسیه روز یکشنبه گفت که مذاکرات مسکو و کی یف ممکن است در نیمه دوم سال ۲۰۲۳ دوباره آغاز شود. امیدوارم از خبر همکاری روسیه با ایران و کره شمالی برای آمریکا چالش ایجاد می
کند
راضی بوده باشید.

همکاری روسیه با ایران و کره شمالی برای آمریکا چالش ایجاد می
کند  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۱-۲۰ ۰۲:۳۹:۴۴