همه کشتی‌های اسرائیل هدف قانونی ما خواهند بود

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر همه کشتی‌های اسرائیل هدف قانونی ما خواهند بود به گزارش سوالات شرعی و احکام، «ضیف الله الشامی»، وزیر اطلاع رسانی دولت نجات ملی یمن در گفتگو با المیادین تاکید کرد که ما اطلاعاتی در مورد تمام کشتی‌های اسرائیلی که از دریای سرخ عبور می‌کنند، داریم.
این گفتگو اندکی پس از آن صورت گرفت که منابع یمنی از تصرف یک کشتی اسرائیلی خبر دادند.
ضیف الله الشامی به المیادین گفت: «برای مقابله با دشمن مشترک همه ملت‌های عربی و اسلامی، به صورت برنامه‌ریزی شده اقدام می‌کنیم و همه کشتی‌های اسرائیل هدف قانونی ما خواهند بود. ما با یک دشمن جنایتکار در غزه روبرو هستیم و کسانی که شاهد کشتار و نسل کشی در غزه هستند نمی‌توانند بی طرف بمانند. لذا ما با دشمن جنایتکار روبرو هستیم و هر آنچه مربوط به دشمن باشد، هدف قرار خواهد گرفت.»
الشامی در گفتگوی خود تاکید کرد: «ما رهبری داریم که همه راهبردها را مطالعه می‌کند و آن‌ها را در زمان مناسب به اجرا می‌گذارد.»
این مقام یمنی با هشدار به رژیم صهیونیستی گفت: «اگر می‌توانستیم همه کشتی‌های اسرائیل را به یکباره کنترل کنیم، این کار را می‌کردیم و به این کار در آینده نیز امیدواریم.»
وزیر اطلاع رسانی دولت نجات ملی یمن همچنین با انتقاد از مواضع کشورهای عربی اظهار داشت: «اگر برخی از کشورهایی که در تجاوز علیه ما شرکت کردند در حمایت از غزه موضع می‌گرفتند، ما از این موضوع قدردانی می‌کردیم و اهمیت آن را در نظر می‌گرفتیم. اگر عربستان یا امارات موضع شرافتمندانه ای در قبال جنگ غزه اعلام کنند، ما به احترام آنها می‌ایستادیم، اما اکنون این گونه نیست.»
پیش از این نیز، سخنگوی انصار الله یمن اعلام کرده بود که توقیف کشتی اسرائیلی در دریای سرخ، اقدامی عملی است که جدیت نیروهای یمنی برای ورود به نبرد دریایی به هر بهایی که شده را ثابت می‌کند.
«محمد البخیتی»، عضو دفتر سیاسی انصار الله یمن در گفتگو با الجزیره گفت که در صورتی که جنگ علیه غزه متوقف نشود، گزینه‌های زیادی پیش روی خود خواهیم داشت.
به گفته البخیتی، اگر درگیری در غزه گسترش یابد، بزرگترین بازنده مستقیماً دشمن اسرائیلی خواهد بود.
این مقام یمنی با اشاره به تصرف کشتی اسرائیلی در دریای سرخ توسط یمن، تاکید کرد که عملیات ما روحیه برادرانمان در غزه را تقویت می‌کند و همچنین آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها را از گسترش درگیری‌ها نگران خواهد ساخت.
البخیتی در ادامه گفت: «ما هنوز گزینه‌های دردناک زیادی داریم و در صورت ادامه تجاوز از آنها استفاده می‌شود و با تشدید تنش مواجه خواهیم شد. ما نمی‌توانیم و نمی‌پذیریم که همزمان با بمباران غزه کنار بایستیم و جنایات اشغالگران در غزه را تماشا کنیم.»
سخنگوی انصار الله یمن تاکید کرد: «به محض مداخله نیروهای مسلح ما در برابر اشغالگری، مردم یمن متحد شدند و این یک دستاورد بزرگ در یمن است. آنچه در جنگ‌های داخلی از دست دادیم بسیار بیشتر از جنگ مستقیم با دشمن است. در حال حاضر نیز عملیات ما در عمق سرزمین دشمن یا دریا تا پایان جنایات در غزه ادامه خواهد داشت. دشمن فکر می‌کرد که می‌تواند هر طور که می‌خواهد در غزه بمباران کند، بنابراین ما نبرد را به دریا منتقل کردیم و دشمن و آمریکایی‌ها باید در محاسبات خود تجدید نظر کنند. در واقع آمریکایی‌ها برای تجاوز به غزه چک سفید به دشمن اسرائیلی داده بودند. آقای الحوثی هم قبلاً تأیید کرده بود که در صورت عدم توقف تجاوز به غزه، کشتی‌های دشمن در دریای سرخ هدف قرار خواهند گرفت و این کار انجام شد.»
ساعاتی پیش از این، «یحیی سریع»، سخنگوی نیروهای مسلح یمن در سخنانی اعلام کرد که نیروی دریایی ارتش یمن در راستای اجرای دستورات «عبدالملک بدرالدین الحوثی» رهبر جنبش انصارالله یمن اقدام به اجرای عملیات نظامی در دریای سرخ کرده که از نتایج این عملیات به دست‌گرفتن کنترل یک کشتی اسرائیلی بوده است.
سریع افزود: نیروهای دریایی یمن این کشتی اسرائیلی را به سوی سواحل یمن هدایت کردند. ما با کادر این کشتی بر اساس آموزه‌های دین اسلام برخورد می‌کنیم. امیدوارم از خبر همه کشتی‌های اسرائیل هدف قانونی ما خواهند بود راضی بوده باشید.

همه کشتی‌های اسرائیل هدف قانونی ما خواهند بود  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۱-۲۰ ۰۲:۳۸:۲۴