همزمان با تحرکات آمریکا؛ کره شمالی دو موشک بالستیک جدید شلیک
کرد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر همزمان با تحرکات آمریکا؛ کره شمالی دو موشک بالستیک جدید شلیک
کرد
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از رویترز، کره شمالی در پی مانور مشترک موشکی کره جنوبی و آمریکا و بازگشت یک ناو هواپیمابر آمریکایی به منطقه در پاسخ به این اقدام، روز پنجشنبه دو موشک بالستیک کوتاه برد به سمت سواحل شرقی خود به سوی آب‌های دریای ژاپن شلیک کرد.
این موشک ششمین پرتاب در ۱۲ روز گذشته و اولین پرتاب از زمان شلیک موشک میان برد کره شمالی (IRBM) بر فراز ژاپن در روز سه شنبه بود.
این پرتاب حدود یک ساعت پس از آن انجام شد که پیونگ یانگ، ایالات متحده را به دلیل پیگیری در شورای امنیت سازمان ملل برای «اقدامات علیه کره شمالی» مورد انتقاد قرار داد.
در بیانیه‌ای که توسط وزارت خارجه کره شمالی منتشر شد، از واشنگتن به دلیل جابجایی یک ناو هواپیمابر آمریکایی در آب‌های نزدیک شبه جزیره کره به شدت انتقاد شده و گفته شده که حضور نظامیان امریکایی در منطقه تهدید جدی برای ثبات وضعیت است.
روز گذشته نیز سخنگوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) مدعی آماده شدن کره شمالی برای آزمایش سلاح هسته‌ای شده بود. بر اساس این گزارش، «پاتریک رایدر»، سخنگوی پنتاگون مدعی شد که پیونگ یانگ احتمالاً در حال آماده سازی برای آزمایش هسته‌ای جدید است. وی در عین حال این اقدام کره شمالی را اقدامی تنش آفرین علیه امنیت و ثبات منطقه‌ای و بین المللی خواند.
آمریکا روز سه شنبه نیز درخواست برگزاری نشست شورای امنیت برای روز چهارشنبه به منظور بررسی پرتاب موشک بالستیک کره شمالی را ارائه کرده بود. یک مقام آمریکایی در این خصوص گفت که پس از شلیک موشک بالستیک پیونگ یانگ بر فراز ژاپن برای اولین بار در ۵ سال گذشته، ایالات متحده از شورای امنیت سازمان ملل خواهد خواست تا فردا چهارشنبه در مورد کره شمالی به صورت علنی جلسه‌ای برگزار کند.
همچنین بامداد روز سه‌شنبه، گارد ساحلی ژاپن گزارش داد، موشک بالستیک کره شمالی که بر فراز ژاپن به سمت اقیانوس آرام پرتاب شد، در اقیانوس آرام خارج از منطقه اقتصادی انحصاری ژاپن سقوط کرده است.
محل سقوط این موشک‌ها به صورت دقیق اعلام نشده، اما گارد ساحلی ژاپن از کشتی‌های حاضر در منطقه خواست به زباله‌های موشک‌های کره شمالی نزدیک نشوند و در صورت یافتن چنین زباله‌هایی فوراً با مقامات تماس بگیرند.
خبرگزاری یونهاپ هم بامداد چهارشنبه از اقدام ایالات متحده آمریکا و کره جنوبی در شلیک موشک به سمت دریای ژاپن خبر داد. بر اساس این گزارش، خبرگزاری یونهاپ اعلام کرد که کره جنوبی و ایالات متحده ۴ فروند موشک را به سمت دریای ژاپن شلیک کردند.
ستاد مشترک نیروهای مسلح کره جنوبی اعلام کرد که این کشور و آمریکا به منظور نشان دادن توان مشترک خود برای هدف قرار دادن اهداف فرضی ۴ موشک را شلیک کردند. ستاد مشترک نیروهای مسلح کره جنوبی افزود که شلیک این موشک‌ها در واکنش به اقدام کره شمالی در شلیک یک فروند موشک بالستیک طی بامداد سه شنبه صورت گرفت. امیدوارم از خبر همزمان با تحرکات آمریکا؛ کره شمالی دو موشک بالستیک جدید شلیک
کرد
راضی بوده باشید.

همزمان با تحرکات آمریکا؛ کره شمالی دو موشک بالستیک جدید شلیک
کرد  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۰-۰۶ ۰۲:۴۳:۰۳