همایش علمی پژوهشی بسیج اساتید استان بوشهر برگزار شد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر همایش علمی پژوهشی بسیج اساتید استان بوشهر برگزار شد به گزارش خبرنگار سایت احکام، یکی از فرماندهان دوران دفاع مقدس عصر دوشنبه در این همایش اظهار داشت: امنیت و آرامش امروز جامعه، مرهون گذشت‌ها و فداکاری‌های رزمندگان اسلام است.
سردار رحیم نوعی اقدم اضافه کرد: امروز جنگ، جنگ ادراکی و شناختی است و دشمن تلاش می‌کند با ایجاد فتنه، چنان فضا را غبارآلود کند تا جوان جامعه در فکر چیزهایی باشد که گذشته خود را فراموش کند.
وی مقاومت و ایستادگی در برابر معاندان نظام و اسلام را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: کسانی که امروز به قرآن کریم و پرچم جمهوری اسلامی ایران بی حرمتی می‌کنند، چادر از سر زنان می‌کشند، افراد بی‌هویت هستند که باید در مقابل آن‌ها ایستادگی و مقاومت شود.
نوعی اقدم افزود: نظام جمهوری اسلامی ایران برای بقای خود به تربیت و آموزش جامعه نیاز دارد و شخصیت معلم یکی از مؤثرترین افراد آموزشی در جامعه است و خدمات آنان، جهاد در راه دفاع از انقلاب اسلامی و آموزش ارزش‌های دینی و انقلابی است.
وی خطاب به دانشجو معلمان حاضر در همایش اظهار کرد: اگر می‌خواهید آموزش شما تربیت کننده و تأثیرگذار در جامعه، خانواده و دین باشد از همان مقطع ابتدایی، موارد مهم را به دانش‌آموزان یاد دهید.
این فرمانده دوران دفاع مقدس افزود: طبیعی است برای اینکه ۵ عنصر در ذهن دانش‌آموزان دوره ابتدایی تأثیر بگذارد نیاز است این موارد به صورت داستان به آن‌ها آموزش داده شود که بر همین اساس پیشنهاد می‌شود دانشجو معلمان با تشکیل اتاق فکری به این منظور، داستان‌هایی را که می‌توان به وسیله آن، این عناصر را به دانش‌آموزان یاد داد به‌صورت یک منشور در بیاورند.
این یادگار دوران دفاع مقدس، خدا و اهل بیت علیهم‌السلام را از عناصر مهم معرفی و تصریح کرد: با روایت داستان‌های مختلف، به دانش آموزان یاد دهید که خدا است و اینکه از اهل بیت علیهم‌السلام، داستان زندگی امام حسین علیه‌السلام و حضرت زینب (س) را زیاد برای دانش‌آموزان تعریف کنید.
فرمانده جبهه مقاومت توجه به ایمان، اخلاق و ارزش‌ها در آموزش‌ها را مورد تأکید قرار داد و با بیان اینکه کانون خانواده لازم است از همان ابتدا در دانش‌آموزان شکل بگیرد گفت: خدا و اهل بیت علیهم‌السلام، تکریم اولیا، یاری کردن به یکدیگر و دفاع از نظام اسلامی باید در آموزش مورد توجه قرار گرفته شود.
در این آئین از جمعی از اساتید برگزیده علمی پژوهشی سازمان بسیج اساتید دانشگاه‌های استان بوشهر تجلیل به عمل آمد.
همچنین در این آئین، علی منصوری‌نژاد، فخرالسادات هاشمی و اشکان معصومی به ترتیب به عنوان مسئول کانون بسیج اساتید دانشگاه‌های فرهنگیان بوشهر، آزاد اسلامی دشتی و آزاد اسلامی دشتستان معرفی شدند.
نصرالله شفیعی نیز در این آئین به عنوان مسئول معاونت تبیین و گفتمان‌سازی سازمان بسیج اساتید دانشگاه‌های استان بوشهر معرفی شد. امیدوارم از خبر همایش علمی پژوهشی بسیج اساتید استان بوشهر برگزار شد راضی بوده باشید.

همایش علمی پژوهشی بسیج اساتید استان بوشهر برگزار شد  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۰-۰۴ ۰۲:۳۹:۱۵