همایش بوشهر شناسی با حضور اندیشمندان برجسته برگزار
می‌شود

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر همایش بوشهر شناسی با حضور اندیشمندان برجسته برگزار
می‌شود
به گزارش خبرنگار سایت احکام، احمد محمدی زاده شنبه شب در نشست هیات‌امنای بنیاد ایران‌شناسی دفتر بوشهر اظهار داشت: بوشهر ظرفیت‌های ارزشمند تاریخی و فرهنگی دارد که باید به نسل جوان و نوجوان شناسانده شوند.
وی افزود: توسعه فرهنگ بوشهر شناسی و ایجاد زیرساخت‌های مورد نیاز برای شناخت بیشتر از مفاخر و مشاهیر بوشهر در دستور کار مدیریت استان قرار دارد.
استاندار بوشهر از برگزاری همایش بزرگ بوشهر شناسی در سال جاری خبر داد و تصریح کرد: در انتهای سال جاری، همایش بزرگ بوشهر شناسی را با حضور اندیشمندان برجسته برگزار می‌کنیم.
محمدی‌زاده خاطر نشان کرد: بوشهر از غنی‌ترین استان‌ها در حوزه تاریخی و فرهنگی و علمی گردشگری است و در جای‌جای استان این آثار نمایان است.
وی اضافه کرد: مدرسه سعادت با پیشینه صدسال بعد از مدرسه دارالفنون دومین مدرسه ایران است که نشانه جایگاه فرهنگی و علمی بوشهر است.
محمدی‌زاده ابراز داشت: توجه به این سوابق درخشان تاریخی و اهتمام به حفظ و بازسازی آثار تاریخی در دستور کار است.
استاندار بوشهر خاطر نشان کرد: این آثار جز افتخارات ماست و می‌تواند برای نسل‌های آینده، الهام‌بخش باشد و وظیفه ماست که به پیشینه تاریخی از بافت قدیمی تا چهار محل و …توجه لازم را داشته باشیم.
محمدی‌زاده در خصوص مصوبه سفر اول رئیس جمهور به استان بوشهر در ارتباط با احیای بافت‌های قدیم گفت: برای احیای بافت قدیم و انجام آن در بوشهر و سیراف، بودجه کامل جذب و کار انجام شد. امیدوارم از خبر همایش بوشهر شناسی با حضور اندیشمندان برجسته برگزار
می‌شود
راضی بوده باشید.

همایش بوشهر شناسی با حضور اندیشمندان برجسته برگزار
می‌شود  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۶-۰۳ ۲۳:۲۲:۱۰