هلاکت ۲۰ تروریست در عملیات مشترک ارتش سوریه و روسیه

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر هلاکت ۲۰ تروریست در عملیات مشترک ارتش سوریه و روسیه به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از تاس، دریاسالار «اولگ گورینوف»، معاون مرکز روسی آشتی سوریه، گفت: یگان‌های ارتش سوریه با همکاری نیروهای روس طی یک عملیات ویژه ۲۰ شبه نظامی مسلح را نابود و ۳۰ مخفیگاه گروه‌های مسلح غیرقانونی و تروریستی را منهدم کردند.
گفته شده این عملیات برای خنثی کردن گروه‌های تروریستی در استان‌های مرکزی و جنوبی سوریه توسط یگان‌های مشترک ارتش سوریه با همکاری یک گروه روسی انجام شده است.
در جریان عمیات ضدتروریستی اخیر که بخشی از آن در استان حمص صورت گرفته، حداقل ۲۰ ستیزه جو، ۹ انبار اسلحه و مهمات و ۳۰ مخفیگاه گروه‌های مسلح تروریستی شناسایی و نابود شدند.
پیش از این «علی محمود عباس»، وزیر دفاع سوریه اعلام کرده بود: سوریه با حمایت از کشورهای دوست به شکل یکنواخت در مسیر پیروزی بر تروریسم و برقراری ثبات به پیش می‌رود.
وی تاکید کرد: پایان دادن به حضور اشغالگران آمریکایی و ترکیه‌ای در بخش‌هایی از اراضی سوریه به منظور بسط سیطره دولت بر آن به منظور امکان بهره برداری از منابع ملی که در معرض غارت و سرقت قرار دارد، ضروری است.
علی محمود عباس با اشاره به جانفشانی ملت سوریه اعلام کرد: آنان که به دنبال هدف قرار دادن سرزمین و تاریخ و آینده ما باشند با ملتی که زیر بار ذلت نمی‌رود و آماده جانفشانی برای کرامت ملی است، روبرو خواهند شد.
وزیر دفاع سوریه از جامعه بین المللی خواست که به منظور رفع اقدامات قهری و ظالمانه اعمال شده علیه سوریه از سوی آمریکا و برخی کشورهای غربی فشار بیاورند.
از سوی دیگر، هادی قبیسی تحلیلگر سیاسی لبنان از تحرکات مشکوک آمریکا در نزدیکی مرز عراق با سوریه خبر داده و اعلام کرده بود: این تحرکات تعجب آور است. قبیسی تاکید کرد: برخی اطلاعات حاکی از تحرکات مشکوک ارتش آمریکا در نزدیکی نوار مرزی عراق و سوریه است. قبیسی اعلام کرد: این تحرکات ارتش آمریکا در راستای خدمت به تروریست‌ها است. وی درباره ادامه این تحرکات و خطرات آن بر امنیت عراق هشدار داد.
همچنین براساس گزارش‌ها، دومین کاروان تجهیزات نظامی آمریکا طی ماه میلادی جاری، از طریق عراق وارد پایگاه‌های غیرقانونی آمریکا در شرق سوریه شد.
این کاروان نظامی از طریق گذرگاه الولید در عراق، به صورت غیرقانونی وارد مناطق تحت کنترل شبه نظامیان قسد وابسته به واشنگتن شد.
منابع خبری اعلام کردند که این کاروان، در قالب ارسال دوره‌ای کاروان‌های تجهیزات نظامی به پایگاه‌های غیرقانونی آمریکا، وارد شرق سوریه شده است و حامل مهمات، تجهیزات و سوخت است.
پایگاه‌های آمریکا در مناطق الشدادی، ریف حسکه و ریف دیر الزور در شمال و شرق چاه‌های نفتی عمر و کونیکو مقصد این کاروان نظامی بوده‌اند.
در حالی که دمشق بر ضرورت خروج نیروهای آمریکایی از اراضی سوریه تأکید دارد، آمریکا بارها بر ادامه حضور نظامی خود در شرق سوریه پافشاری کرده و با اشغال مناطق شرقی سوریه به سرقت نفت از این مناطق ادامه می‌دهد. امیدوارم از خبر هلاکت ۲۰ تروریست در عملیات مشترک ارتش سوریه و روسیه راضی بوده باشید.

هلاکت ۲۰ تروریست در عملیات مشترک ارتش سوریه و روسیه  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۶-۰۸ ۰۲:۴۳:۵۹