هلال‌احمر در پاسخ درمانی به حجاج عملکرد موفقی دارد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر هلال‌احمر در پاسخ درمانی به حجاج عملکرد موفقی دارد به گزارش سوالات شرعی و احکام، صبح امروز پیرحسین کولیوند رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در مکه مکرمه میزبان سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی و همچنین سید عباس حسینی رئیس سازمان حج و زیارت بود.
این دیدار در جریان بازدید حجت‌الاسلام و المسلمین نواب و سید عباس حسینی از بخش‌های مختلف بیمارستان مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر در مکه صورت گرفت.
حجت‌الاسلام و المسلمین نواب ضمن قدردانی از رئیس جمعیت هلال احمر و پزشکان و پرستاران داوطلب این جمعیت گفت: سطح خدمات هلال احمر به حجاج ایرانی گسترده و کم‌نظیر است.
او با تاکید بر تلاش برای پیشگیری از ابتلای حجاج به بیماری‌ها تاکید کرد: مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر در پاسخ درمانی بسیار خوب عمل می‌کند و لازم است برای پیشگیری از بیماری و حفظ سلامت حجاج توجه ویژه‌ای به ارائه آموزش‌های خود مراقبتی به حجاج و مسئولان کاروان‌ها شود.
همچنین سید عباس حسینی رئیس سازمان حج و زیارت نیز پس از عیادت از بیماران ایرانی گفت: در روزهای گذشته و امروز از بیمارستان‌ها و مراکز درمانی و همچنین مطب‌های فعال هلال احمر در هتل‌ها بازدید کردم و شاهد تلاش‌های خالصانه کادر درمانی مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر بودم که جا دارد از زحمات آن‌ه‌ا قدردانی کنیم.
همچنین پیر حسین کولیوند درباره خدمت‌رسانی همکاران و داوطلبان هلال احمر در خدمت‌رسانی بهداشتی و درمانی به حجاج توضیح داد: تلاش‌های درمانی همکاران ما از ماه‌ها قبل آغاز شده است. همه حجاج معاینات لازم را انجام داده و در مراکز واکسیناسیون هلال احمر واکسن‌های لازم را دریافت کرده‌اند.
کولیوند افزود: ارسال اقلام دارویی و تجهیزات درمانی به مکه و مدینه نیز نیازمند هماهنگی و تلاش شبانه روزی بود که به خوبی انجام شد.
در این دیدار همچنین سید علی مرعشی رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر مراحل راه‌اندازی مراکز درمانی و فرآیند خدمت‌رسانی آن‌ها به حجاج را تشریح کرد. امیدوارم از خبر هلال‌احمر در پاسخ درمانی به حجاج عملکرد موفقی دارد راضی بوده باشید.

هلال‌احمر در پاسخ درمانی به حجاج عملکرد موفقی دارد  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۶-۲۴ ۰۲:۴۴:۱۹