هشدار کره شمالی درباره استفاده ازسلاح هسته ای در واکنش به
تهدیدات

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر هشدار کره شمالی درباره استفاده ازسلاح هسته ای در واکنش به
تهدیدات
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از روسیا الیوم، «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی بامداد شنبه نسبت به استفاده از سلاح هسته‌ای در واکنش به تهدیدات علیه پیونگ یانگ هشدار داد.
بر اساس این گزارش، کیم جونگ اون شخصاً بر شلیک یک موشک بالستیک جدید قاره پیما با نام «موشک وحشی» نظارت داشت.
خبرگزاری مرکزی کره شمالی اعلام کرد که کیم جونگ اون در جریان نظارت بر شلیک این موشک، توسعه سلاح‌های راهبردی و آموزش یگان‌های هسته‌ای تاکتیکی را خواستار شد.
لازم به ذکر است که ارتش کره جنوبی بامداد روز جمعه از شلیک موشک بالستیک توسط همسایه شمالی خود خبر داد. این در حالی است که رئیس ستاد مشترک ارتش کره جنوبی بامداد پنج شنبه هم اعلام کرده بود که کره شمالی یک موشک بالستیک نامشخص را به سمت دریای ژاپن پرتاب کرده است. این پرتاب پس از آن صورت گرفت که کره شمالی هفته گذشته هشدار داد که پاسخ‌های نظامی «سخت تری» علیه تلاش‌های آمریکا برای تقویت حضور نظامی خود در منطقه دنبال خواهد کرد.
وزیر دفاع ژاپن مدعی شد که موشک بالستیک قاره پیما که روز جمعه توسط کره شمالی پرتاب شد، می‌توانست به خاک آمریکا برسد. «فومیدو کیشیدا» نخست وزیر این کشور هم گفت: ظاهراً موشک کره شمالی در منطقه اقتصادی انحصاری ژاپن در نزدیکی جزیره شمالی «هوکایدو» به دریا سقوط کرد. کره شمالی از ابتدای سال تا کنون بیش از ۵۰ موشک شلیک کرده است و این تهدیدات قابل قبول نیست. امیدوارم از خبر هشدار کره شمالی درباره استفاده ازسلاح هسته ای در واکنش به
تهدیدات
راضی بوده باشید.

هشدار کره شمالی درباره استفاده ازسلاح هسته ای در واکنش به
تهدیدات  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۱-۱۹ ۰۲:۴۴:۲۵