هشدار نیروهای مسلح یمن به شرکت های نفتی فعال در امارات و
عربستان

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر هشدار نیروهای مسلح یمن به شرکت های نفتی فعال در امارات و
عربستان
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل المسیره، یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن به شرکت‌های نفتی فعال در امارات و عربستان هشدار داد که وضعیت خود را تنظیم کرده و این کشورها را ترک کنند و تا زمانی که کشورهای متجاوز آمریکایی – سعودی به آتش بسی که به ملت یمن حق بهره‌بردای از ثروت‌های نفتی خود برای پرداخت حقوق کارمندان دولت یمن را می‌دهد پایبند نباشند، این هشدار پابرجاست.
وی تاکید کرد: به یاری خداوند نیروهای مسلح ما قادر هستند در صورت پافشاری عربستان و امارات به محرومیت ملت یمن از منابع خود، آنها را از منابع درآمدی خود محروم کنند.
گفتنی است، آتش بس در یمن زیر نظر سازمان ملل از ۲ آوریل به مدت ۲ ماه برقرار شد و پس از آن ۲ بار نیز تمدید شد و امروز (یکشبه، دوم اکتبر) به پایان می‌رسد. روز چهارشنبه گذشته «هانس گروندبرگ»، نماینده سازمان ملل در امور یمن، در سفر به صنعا با مقامات انصارالله دیدار کرد. این سفر بدون اعلام نتایج مشخصی پایان یافت.
پیش از این «مهدی المشاط» رئیس شورای عالی سیاسی یمن در دیدار با «هانس گروندبرگ» فرستاده سازمان ملل به یمن و هیئت همراه، تاکید کرده بود که پرداخت حقوق کارمندان دولت و بازنشستگان خواسته اساسی است و اگر این اتفاق رخ ندهد ما با تمدید آتش بس موافقت نخواهیم کرد و موافقت ما با آتش بس بدون بهبود شرایط، به منزله موافقت با ادامه محاصره و جنگ علیه ملت عزیز یمن است، ظلم حاصل از محاصره علیه مردم یمن در مقایسه با خواسته‌های انسانی ساده بسیار بزرگ است.
همچنین هشام شرف عبدالله وزیر امور خارجه دولت نجات ملی یمن در دیدار با فرستاده سازمان ملل در این کشور تاکید کرد که موضع شورای عالی سیاسی یمن در صنعا هیچ ابهامی ندارد و مطالبات صنعا را نمی‌توان پیش شرط نامید بلکه این مطالبات بشردوستانه و انسانی هستند و اگر طرف دیگر در پایان دادن به تجاوز نظامی و رفع محاصره به منظور دستیابی به حل و فصل سیاسی مسالمت آمیز و پایدار جدی باشد نباید اختلافات یا مذاکراتی پیرامون آن وجود داشته باشد. امیدوارم از خبر هشدار نیروهای مسلح یمن به شرکت های نفتی فعال در امارات و
عربستان
راضی بوده باشید.

هشدار نیروهای مسلح یمن به شرکت های نفتی فعال در امارات و
عربستان  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۰-۰۳ ۰۲:۳۸:۳۳