هشدار نسبت به افزایش تلفات کادر درمانی غزه به دلیل قحطی
غذا

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر هشدار نسبت به افزایش تلفات کادر درمانی غزه به دلیل قحطی
غذا
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از الجزیره، «اشرف القدره»، سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین در باریکه غزه اعلام کرد که بیش از ۲ هزار پرسنل بهداشتی و درمانی در شمال غزه ماه رمضان را بدون سحری و افطار آغاز می‌کنند.
القدره همچنین از مؤسسات بین المللی و امدادی خواسته است تا غذاهای آماده ارائه دهند تا تیم‌های پزشکی بتوانند کار خود را انجام دهند.
به گفته سخنگوی وزارت بهداشت غزه، بسیاری از تیم‌های پزشکی در شمال غزه بر اثر کمبود وعده غذایی جان شأن در خطر است و احتمال افزایش تلفات در میان کادر درمان بدلیل قحطی غذایی وجود دارد.
این در حالی است که منابع تلویزیونی رژیم صهیونیستی از ادامه قدرت حماس در غزه ابراز نگرانی کردند.
در همین ارتباط نیز تلویزیون عبری کان در گزارشی گفته است که حماس همچنان قادر به پرتاب موشک به سمت اسرائیل است.
در این گزارش گفته شده که حماس در حال حاضر همچنان می‌تواند تل آویو را با پرتاب موشک هدف قرار دهد.
از طرف دیگر، روزنامه تایمز انگلیس به نقل از وزیر خارجه این کشور گزارش داده است که باید پیامی جدی به اسرائیل درباره کمبود کمک به غزه ارسال کنیم.
همزمان مدیر یونیسف در خاورمیانه و شمال آفریقا در گفت و گو با الجزیره نسبت به گسترش قحطی در غزه هشدار داد و گفت که با تهیه غذای مناسب می‌توان از مرگ و میر کودکان در غزه جلوگیری کرد.
مدیر یونیسف همچنین گفت که ما از همه می‌خواهیم گذرگاه‌ها را باز کنند، زیرا زمان انتظار کامیون‌ها طولانی است.
به گفته مدیر یونیسف، ما خواستار افزایش تعداد کامیون‌هایی هستیم که وارد نوار غزه می‌شوند.
از سوی دیگر، شبکه ۱۳ عبری به نقل از منابع آگاه خود گزارش داد که براساس تخمین ارتش، نبرد در خان یونس ظرف چند روز تا یک هفته دیگر پایان خواهد یافت.
در گزارش شبکه ۱۳ عبری گفته شده است که ارتش عملیات انهدام تیپ خان یونس را کامل کرده است و نیروهای ویژه برای جستجوی گروگان‌ها و رهبران حماس باقی خواهند ماند.
پیشتر نیز «بنیامین نتانیاهو»، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در گفتگو با وبگاه آمریکایی پولیتیکو ادعا کرده است که وارد شهر رفح خواهیم شد و خط قرمز ما تکرار نشدن حمله ۷ اکتبر است.
به ادعای نتانیاهو، نیروهای ارتش در آستانه پایان دادن به آخرین بخش جنگ هستند و جنگ بیش از دو ماه و شاید ۶ یا ۴ هفته طول نخواهد کشید.
نتانیاهو در این گفتگو همچنین افزود: «هیچ پیشرفتی در مذاکرات نمی‌بینم و بدون آزادی گروگان‌ها آتش‌بسی برقرار نخواهد شد.»
نخست وزیر رژیم صهیونیستی در ادامه گفت: «اکثریت قاطع اسرائیلی‌ها پس از ۷ اکتبر نمی‌خواهند کشور مستقل فلسطین را ببینند.»
همزمان رئیس کمیته اطلاعات سنای آمریکا در سخنانی با انتقاد از ضعف ارتش رژیم صهیونیستی در نبرد غزه گفت که هیچکس تصور نمی‌کرد اسرائیل تنها بتواند ۳۵ درصد از جنگجویان حماس را نابود کند.
به گفته رئیس کمیته اطلاعات سنای آمریکا، ارتش اسرائیل فقط توانسته کمتر از یک سوم شبکه تونل حماس را از بین برد.
«مارک وارنر»، رئیس کمیته اطلاعات سنای آمریکا همچنین اضافه کرد که آنچه برای ارتش اسرائیل با تونل‌ها اتفاق افتاد، درسی است که باید آموخت. امیدوارم از خبر هشدار نسبت به افزایش تلفات کادر درمانی غزه به دلیل قحطی
غذا
راضی بوده باشید.

هشدار نسبت به افزایش تلفات کادر درمانی غزه به دلیل قحطی
غذا  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۳-۱۱ ۰۲:۳۷:۴۳