هشدار مقام یمنی به متجاوزان درباره هرگونه حماقت حمله به
صنعا

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر هشدار مقام یمنی به متجاوزان درباره هرگونه حماقت حمله به
صنعا
به گزارش سوالات شرعی و احکام، ضیف الله الشامی، وزیر اطلاع رسانی دولت نجات ملی یمن شنبه شب در گفت‌وگوی تلویزیونی اعلام کرد: اگر رژیم اسرائیل و آمریکا بخواهند به نیروهای مسلح یمن که منافع آنها را به علت ادامه کشتار در نوار غزه هدف قرار می‌دهد، پاسخ دهند؛ مواضع حساس آنها را هدف قرار خواهیم و دامنه جنگ گسترش خواهد یافت.
بر پایه این گزارش، سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی ارتش یمن امروز (شنبه) با انتشار بیانیه‌ای تاکید کرد: هرگونه کشتی که عازم سرزمین‌های اشغالی شود، هدفی مشروع برای ما خواهد بود.
سرتیپ یحیی سریع تصریح کرد که ارتش یمن بر ادامه فعالیت تجاری کشتی‌های کلیه کشورها به جز کشتی‌های مرتبط با رژیم صهیونیستی یا با مقصد بنادر سرزمین‌های اشغالی تأکید دارد.
الشامی وزیر اطلاع رسانی دولت نجات ملی یمن در این باره اظهار داشت: این بیانیه یک بیانیه تاریخی برای یمن است. یمنی که تحت محاصره و مورد حمله قرار گرفت و نیروهای شرور و سرکش به مدت ۹ سال علیه آن متحد شدند، اما امروز به حمایت و یاری مظلومان غزه و سراسر فلسطین برخاسته است.
وی افزود: از این رو، این بیانیه یک بیانیه تعیین کننده است که در نتیجه تشدید عملیات نظامی برای مقابله با رژیم صهیونیستی و به منظور حمایت و پشتیبانی از برادران ما در فلسطین صادر شده است.
وزیر اطلاع رسانی دولت نجات ملی یمن اظهار داشت: هدف قرار دادن کشتی‌های اسرائیلی مرحله اول و تعیین کننده در این درگیری بود و امروز دشمن تلاش کرده است که از کشتی‌های سایر کشورها و سایر شرکت‌های کشتیرانی اعم از خارجی یا عربی و سایر بازرگانان استفاده کند. از این رو، این هشدار از طریق هدف قرار دادن کشتی‌هایی که کالا به رژیم صهیونیستی منتقل خواهند کرد، وارد فاز اجرایی شده است و آنها در تیررس نیروهای مسلح یمن خواهند بود و هدف مشروعی به شمار خواهند رفت.
الشامی گفت: این تصمیم در چارچوب کاهش فشار بر برادرانمان در فلسطین و گشوده شدن گذرگاه‌ها برای رساندن کمک‌ها، غذا و دارو به آنها و همچنین در پاسخ به وتوی پیش نویس قطعنامه برقراری آتش بس و توقف تجاوزگری علیه نوار غزه در شورای امنیت از سوی آمریکا اتخاذ شده است.
وی ادامه داد: رژیم صهیونیستی و آمریکا متوجه شده‌اند که اگر به حمله نیروهای یمنی به کشتی‌های اسرائیلی پاسخ بدهند عواقب ناگواری در پی خواهد داشت و آنها بیشترین آسیب را خواهند دید، زیرا ما ۹ سال جنگیدیم و آنها مستقیماً علیه مردم، نیروهای ما و ارتش ما جنگیدند. بنابراین، امروز آنها می‌دانند که اگر مستقیماً مداخله کنند و بخواهند به حمله‌ها ما پاسخ دهند، آسیب زیادی به آنان وارد می‌شود و ما سایر اهداف و مواضع حساس آنها هدف قرار می‌دهیم.
وزیر اطلاع رسانی دولت نجات ملی یمن ادامه داد: در این صورت عملیات‌های ما افزایش خواهد یافت و نبرد بیشتر از گذشته گسترش می‌یابد که در چنین صورتی آنها بازنده خواهند شد، لذا رژیم صهیونیستی مجبور است بسیار دقیق اوضاع را محاسبه کند، به ویژه که با ذهنیت اقتصادی و سیاسی حرکت می‌کند و نمی‌خواهد ببازد، بلکه می‌خواهد در این نبرد طرف‌های دیگر را به عنوان نماینده‌اش به صحنه نبرد بفرستد.
الشامی گفت: دشمنان در سالیان گذشته تمام توان خود را علیه ما به کار گرفتند اما هیچ موفقیتی نداشتند و امروز دیگر برگ برنده‌ای در دست ندارند که بتوانند علیه ما از آن استفاده کنند اما ما برای مقابله با هر چالشی به خداوند متعال، توانمندی‌هایمان و راهکارهای راهبردی‌مان اتکا می‌کنیم.
وی افزود: نیروهای مسلح یمن دارای بانک اطلاعاتی بزرگی از نقاط ضعف و اهداف دشمن هستند و تمامی تحرکات بین المللی، آمریکایی و اسرائیلی را به دقت رصد می‌کنند و سلاح‌هایی در اختیار دارند که می‌توانند با آن دشمن را بازدارند.
الشامی تصریح کرد، در این میان دشمن به رسانه‌هایش دستور داده هیچ مطلبی درباره هدف قرار گرفتن مواضعش از طریق موشک‌های یمنی یا فلسطینی منتشر نکنند و چنین اخباری را سانسور کنند، ارتش صهیونیستی که خود را ارتش شکست ناپذیر می‌دانست اینک در مقابل مقاومت مقاومت با شکست مواجه شده است.
وی افزود: در بیانیه نیروهای مسلح یمن تاکید شده که هر کشتی که به بنادر اسرائیل کالا حمل کند هدف قرار خواهد گرفت لذا باید آن را جدی بگیرند.
وزیر اطلاع رسانی دولت نجات ملی یمن گفت: عربستان و امارات با ما وارد فاز آتش بس شده‌اند و شروط امروز ما مانند گذشته است، یعنی لزوم احترام به استقلال و آزادی یمن اما مشکل آن است که این دو کشور از آمریکا دستور می‌گیرند که آمریکا نیز خود در باتلاق بزرگ غزه غرق شده است. امیدوارم از خبر هشدار مقام یمنی به متجاوزان درباره هرگونه حماقت حمله به
صنعا
راضی بوده باشید.

هشدار مقام یمنی به متجاوزان درباره هرگونه حماقت حمله به
صنعا  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۲-۱۰ ۰۲:۳۹:۳۹