هشدار مقام ناتو درباره کاهش ذخایر تسلیحاتی همزمان با جنگ
اوکراین

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر هشدار مقام ناتو درباره کاهش ذخایر تسلیحاتی همزمان با جنگ
اوکراین
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از رویترز، دریاسالار «راب بائر»، رئیس کمیته نظامی ناتو در سخنانی با اشاره به وضعیت ناتو در میانه ادامه نبردها در اوکراین هشدار داده است که ذخایر تسلیحات کشورهای عضو این پیمان به‌شدت کاهش یافته است.
این مقام ارشد ناتو همچنین خواستار آن شده که شرکت‌های تولیدکننده مهمات و سلاح میزان تولید خود را فوراً افزایش دهند.
رئیس کمیته نظامی ناتو در سخنان خود تاکید کرد که ذخایر تسلیحات انبارهای کشورهای عضو ناتو به «نیمه» رسیده و از اصطلاح «کفگیر به ته دیگ خورده است.» استفاده کرد.
او افزود که همزمان با آغاز جنگ اوکراین در فوریه ۲۰۲۲، اعضای ناتو همزمان در تلاش برای ارسال تسلیحات به اوکراین و پر کردن انبارهای تسلیحاتی خود از ترس جنگ با روسیه بوده‌اند.بائر گفت که بودجه نظامی اعضای ناتو سال‌ها قبل از آغاز جنگ اوکراین افزایش یافته بود، اما ظرفیت صنایع ساخت تسلیحات افزایش نداشت. این مقام عالی‌رتبه ناتو گفت که این وضعیت حتی قبل از آغاز جنگ اوکراین، قیمت تسلیحات را افزایش داده بود و اعضای ناتو از انبارهای نیمه پُر خود مهمات تحویل اوکراین دادند، اما اکنون ذخایر تسلیحاتی اعضای ناتو نیز در حال پایان است و در شرایط فعلی شرکت‌ها و دولت‌ها باید تولید تسلیحات را با شتاب و به‌صورت انبوه افزایش دهند.
روز گذشته نیز، هزاران آلمانی به مناسبت مراسم موسوم به «روز وحدت» در برلین تجمع کردند و خواستار کناره‌گیری دولت اولاف شولتز صدر اعظم این کشور و پایان دادن به تسلیح و تأمین مالی اوکراین به هزینه خود شدند.
فراخوان برای برگزاری این تظاهرات توسط فعالان نزدیک به حزب راستگرای «آلترناتیو برای آلمان» و جنبش Koerdenker، جنبشی که چندین سازمان راستگرا مانند Pegida را متحد می‌کند، صادر شده بود.
شرکت کنندگان در تظاهرات خواستار برگزاری نظرسنجی مردمی قبل از اتخاذ تصمیمات مهم شدند. یکی از معترضان گفت: ما به چپ، راست یا میانه اهمیتی نمی‌دهیم. ما از دموکراسی حمایت می‌کنیم، چیزی که اکنون وجود ندارد.
این معترض همچنین حضور در خیابان‌ها را برای اعتراض به مشارکت آلمان در حمایت نظامی از اوکراین خواستار شد و تأکید کرد: ما دیگر اهمیتی نمی‌دهیم که چه کسی درست می‌گوید و چه کسی اشتباه می‌کند، روسیه، اوکراینی یا آمریکا. بلکه مهم این است که آلمان علیه جنگ باشد.
از سوی دیگر، کاخ سفید برای کمک به اوکراین با مخالفت و ممانعت سخت جمهوری خواهان مواجه شده است. مخالفت جمهوری خواهان برای ارسال کمک بیشتر آمریکا به اوکراین، قانونگذاران را وادار کرد که بودجه کمک‌های جدید به اوکراین را از لایحه‌ای که اخیراً تصویب شده بود، حذف کنند، تا از تعطیلی دولت ایالات متحده در آخر هفته جلوگیری کنند.
علاوه بر این، هرج و مرج در مجلس نمایندگان آمریکا که شاهد برکناری رئیس آن در این هفته بود، تصویب بودجه اضافی برای کمک به اوکراین را با چالش‌هایی مواجه کرده است.
مقامات آمریکایی در طول جنگ اوکراین در خط مقدم جلب حمایت بین‌المللی برای اوکراین بودند و به سرعت ائتلافی را برای حمایت از کیف پس از جنگ در سال گذشته تشکیل دادند. این تلاش شامل کمک‌های بسیاری از کشورها بوده است، اما این هفته به دلیل مخالفت جمهوری خواهان، دولت برای بایدن برای کمک به اوکراین با مانعی بزرگ روبرو شده است. واشنگتن از زمان آغاز جنگ اوکراین در فوریه ۲۰۲۲، بیش از ۴۳ میلیارد دلار کمک نظامی به اوکراین کرده است. امیدوارم از خبر هشدار مقام ناتو درباره کاهش ذخایر تسلیحاتی همزمان با جنگ
اوکراین
راضی بوده باشید.

هشدار مقام ناتو درباره کاهش ذخایر تسلیحاتی همزمان با جنگ
اوکراین  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۰-۰۵ ۰۲:۳۷:۵۰