هشدار قاضی دیوان عالی آمریکا از خطر کاهش آزادی بیان در
دانشگاه‌ها

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر هشدار قاضی دیوان عالی آمریکا از خطر کاهش آزادی بیان در
دانشگاه‌ها
به گزارش سوالات شرعی و احکام، در شرایطی که به اذعان شبکه خبری «سی ان ان» از زمان آغاز اعتراضات دانشگاهی در آمریکا در حمایت از مردم غزه تاکنون دست‌کم ۵۰ استاد و بیش از ۲ هزار و ۴۰۰ دانشجو بازداشت شده، اینک یک قاضی مطرح دیوان عالی آمریکا درباره تضییع حقوق شهروندان آمریکایی و وضعیت آزادی بیان به ویژه در محافل دانشگاهی این کشور ابراز نگرانی کرد.
در همین ارتباط، ساموئل آلیتو، قاضی محافظه‌کار و یکی از ۹ قاضی مطرح دیوان عالی آمریکا در واکنش سرکوب اعتراضات خیزش دانشجویی از سوی پلیس واکنش نشان داد.
وی در اظهاراتی با ابراز نگرانی درباره سرکوب آزادی‌های مشروع دانشجویان در دانشگاه‌ها اعلام کرد که حمایت از آزادی بیان به طور جدی به ویژه در دانشگاه‌ها کاهش یافته است.
این قاضی مطرح آمریکایی افزود: اساسی‌ترین اصول ما در معرض تلاطم قرار گرفته است.
پیشتر نیز نتایج یک نظرسنجی یک روزنامه مطرح آمریکایی نشان داد که اکثریت دانشجویان آمریکا از مردم غزه و جنبش حماس در برابر رژیم صهیونیستی حمایت می‌کنند.
در همین ارتباط و بر اساس نظرسنجی روزنامه نیویورک پست، ۶۵ درصد دانشجویان دانشگاه‌های آمریکا از اعتراضات در حمایت از فلسطین و مردم غزه حمایت کرده و ۴۳ درصد نیز در این اعتراضات شرکت کرده‌اند.
بر اساس این گزارش، همچنین ۶۳ درصد از دانشجویان دانشگاه‌های آمریکا با حماس اعلام همبستگی کرده‌اند.
پیش تر شبکه خبری سی ان ان آمریکا اعلام کرده بود که از زمان آغاز اعتراضات دانشگاهی در آمریکا در حمایت از مردم غزه تاکنون، حداقل ۵۰ استاد و بیش از ۲ هزار و ۴۰۰ دانشجو بازداشت شده‌اند.
حمایت از مردم غزه و اعتراض‌ها به سیاست‌های دولت جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در حمایت همه جانبه از رژیم اسرائیل، این بار از سوی اقشار مختلف دانشجویان در دانشگاه‌های آمریکا آغاز شده است.
اعتراض‌ها به جنگ رژیم صهیونیستی در غزه با عنوان «جنبش همبستگی با غزه» از دانشگاه کلمبیای نیویورک آمریکا آغاز و به سایر دانشگاه‌های آمریکا و جهان سرایت کرده است.
این اعتراض‌ها در پی حمایت‌های همه جانبه دولت بایدن از رژیم اسرائیل و کشتار بی وقفه مردم غزه به تلافی شکست این رژیم در عملیات طوفان الاقصی در هفتم اکتبر ۲۰۲۳ (۱۵ سایت احکام ۱۴۰۲) و نیز عدم اجرای هرگونه آتش بس فوری و به منظور پایان دادن به کمک‌های نظامی و امنیتی واشنگتن به تل آویو صورت گرفته است. امیدوارم از خبر هشدار قاضی دیوان عالی آمریکا از خطر کاهش آزادی بیان در
دانشگاه‌ها
راضی بوده باشید.

هشدار قاضی دیوان عالی آمریکا از خطر کاهش آزادی بیان در
دانشگاه‌ها  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۵-۱۲ ۰۲:۳۷:۵۲