هشدار صنعا به فاجعه انباشت پسماند هسته‌ای ائتلاف سعودی در
یمن

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر هشدار صنعا به فاجعه انباشت پسماند هسته‌ای ائتلاف سعودی در
یمن
به گزارش سوالات شرعی و احکام، جنبش انصارالله یمن به دفن ضایعات هسته‌ای سمی ائتلاف سعودی در خاک یمن هشدار داد.
شبکه خبری اسپوتنیک بامداد شنبه با اعلام این خبر گزارش داد که وزارت شیلات دولت نجات ملی یمن از شناسایی و کشف تشعشعات پسماند هسته‌ای دفن شده در سواحل غربی این کشور در امتداد دریای سرخ و خلیج عدن گزارش داد که به تلف شدن ماهی‌ها و موجودات آبزی انجامیده است.
دولت نجات ملی یمن ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی را مسئول این فاجعه زیست محیطی کرده و ائتلاف عربی را متهم به تبدیل یمن به مرکز انباشت پسماند خطرناک سمی هسته‌ای کرد.
جنبش انصارالله در واکنش به خطر نشت این مواد سمی‌زا، نسبت به هرگونه توافق دفن پسماند هسته‌ای میان دولت مستقر در عدن (مورد حمایت ائتلاف عربی) در خاک یمن هشدار داد.
وزارت شیلات دولت نجات ملی تصریح کرد که یمن با ادامه ریاض در دفن پسماند هسته‌ای در مناطق صحرایی و دریایی این کشور بایستی منتظر وقوع یک فاجعه بزرگ انسانی و زیست محیطی باشد.
صنعا با محکوم کردن این اقدام غیرانسانی در خاک یمن گزارش داد که هزاران تن از گونه‌های مختلف آبزی، ماهی‌ها و جانوری در سواحل عدن، ابین، السایت احکامه و حضرموت نابود شده‌اند.
گفتنی است چهارشنبه هفته گذشته، شورای وزیران به ریاست ولیعهد عربستان هیئت نظارت برنامه هسته‌ای این کشور را مکلف به رایزنی با دولت تحت حمایت خود در عدن درباره امضای یادداشت تفاهم مدیریت ایمنی مواد هسته‌ای کرد. امیدوارم از خبر هشدار صنعا به فاجعه انباشت پسماند هسته‌ای ائتلاف سعودی در
یمن
راضی بوده باشید.

هشدار صنعا به فاجعه انباشت پسماند هسته‌ای ائتلاف سعودی در
یمن  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۶-۱۰ ۰۲:۳۶:۴۱