هشدار سطح نارنجی برای کرمانشاه/ آبگرفتگی معابر پیش بینی
می‌شود

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر هشدار سطح نارنجی برای کرمانشاه/ آبگرفتگی معابر پیش بینی
می‌شود
علی محمد زورآوند در گفت و گو با خبرنگار سایت احکام اظهار کرد: سامانه‌ای بارشی که از انرژی و رطوبت چشمگیری برخوردار است؛ از اواسط وقت فردا (چهارشنبه) تا یکشنبه هفته آینده جو استان را تحت تأثیر قرار می‌دهد. بارش که در روزهای پنجشنبه و جمعه، از شدت بیشتری برخودار خواهد بود؛ علاوه بر آبگرفتگی معابر، رواناب و سیلاب‌های محلی، ممکن است سبب طغیان برخی رودخانه‌ها در سطح استان شود. با سرد شدن تدریجی لایه‌های زیرین جو، بارش علاوه بر ارتفاعات و گردنه‌ها، احتمالاً در مناطق سردسیر نیز به شکل برف مشاهده خواهد شد.
وی افزود: نوع مخاطره پیش رو بارش باران، وزش باد، رعدوبرق و احتمالاً رگبار پراکنده تگرگ و در نواحی سردسیر بارش برف خواهد بود.
سرپرست سازمان هواشناسی کرمانشاه تصریح کرد: بارش‌ها از بامداد پنج شنبه ۲۶ بهمن آغاز خواهد شد و تا ظهر شنبه ادامه خواهد داشت.
وی ادامه داد: منطقه اثر این سامانه که آبگرفتگی معابر، رواناب و سیلاب‌های محلی، احتمالاً طغیان برخی رودخانه‌ها، لغزندگی جاده‌ها، کاهش میدان دید، اختلال در ناوگان حمل و نقل جاده‌ای به دنبال خواهد داشت کل استان کرمانشاه خواهد بود.
زورآوند پاکسازی کانال‌ها و آبراهه‌ها، پرهیز از کوهنوردی و قرار گرفتن در مناطق مرتفع، محافظت تجهیزات برقی در برابر رعدوبرق، آمادگی دستگاه‌های اجرایی، احتیاط در رانندگی، اجتناب از ترددهای غیرضروری را به شهروندان توصیه کرد. امیدوارم از خبر هشدار سطح نارنجی برای کرمانشاه/ آبگرفتگی معابر پیش بینی
می‌شود
راضی بوده باشید.

هشدار سطح نارنجی برای کرمانشاه/ آبگرفتگی معابر پیش بینی
می‌شود  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۲-۱۴ ۰۲:۴۲:۵۳