هشدار رئیس سیا درباره احتمال شکست اوکراین

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر هشدار رئیس سیا درباره احتمال شکست اوکراین به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از الجزیره، بالاترین مقام اجرایی امنیتی آمریکا درباره شکست اوکراین در جنگ هشدار داده است.
در همین ارتباط، مدیر سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا موسوم به سیا هشدار داده است که اگر کنگره با ارائه کمک به اوکراین موافقت نکند، ممکن است اوکراین تا پایان سال جنگ را ببازد.
این در حالی است که روز گذشته وزرای دارایی گروه ۷ متعهد شدند که روی همه راه‌های ممکن برای مهار دارایی‌های منجمد شده روسیه برای کمک به اوکراین کار کنند. جزئیات بیشتری از این نوع کمک‌ها هنوز اعلام نشده است.
همچنین وزارت دفاع روسیه روز پنج‌شنبه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که در شبانه‌روز گذشته در مناطق مختلف صدها نیروی نظامی اوکراینی کشته شدند.
در این بیانیه آمده است که «در محور آودیوکا، نیروهای مسلح روسیه ۷ ضد حمله را دفع کردند و تلفات نیروهای مسلح اوکراین در این منطقه بیش از ۱۳۰ نیروی نظامی بود.»
آن‌گونه که در این بیانیه آمده «همچنین در محور دونتسک نیروهای مسلح اوکراین حدود ۵۹۰ نیروی نظامی و یک تانک خود را از دست دادند؛ در محور دونتسک جنوبی نیز، نیروهای مسلح اوکراین حدود ۱۴۰ نیروی نظامی و سه انبار مهمات خود را از دست دادند.»
وزارت دفاع روسیه همچنین اعلام کرد که «سامانه‌های پدافند هوایی روسیه ۲۵۱ پهپاد اوکراینی، دو موشک تاکتیکی توچکا-یو و ۳۳ موشک ومپایر را در یک روز سرنگون کردند.»
روز گذشته نیز «ویاچسلاو گلادکوف» فرماندار استان بلگورود اعلام کرد که پدافند هوایی ارتش روسیه ۲۱ پهپاد مهاجم ارتش اوکراین را در این منطقه رهگیری و منهدم کرد.
به گفته گلادکوف برآوردهای اولیه نشان می‌دهد که در این حادثه دست‌کم یک نفر زخمی شده است.
وزارت دفاع روسیه روز سه‌شنبه هم با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده بود که در نتیجه درگیری‌ها در مناطق مختلف بسیاری از تجهیزات نظامی ارتش اوکراین منهدم شد. در این بیانیه آمده است که «در درگیری میان نیروهای روسی و اوکراینی در محور دونتسک، ارتش اوکراین ۴۲۰ نظامی خود را از دست داد. علاوه بر این یک تانک و یک هویتزر ارتش اوکراین هم منهدم شد. نیروهای روسیه موفق شدند مواضع خود را در این محور بهبود بخشند.»
بنا به این گزارش، نیروهای مسلح روسیه همچنین مواضع خود را در محور آودیوکا بهبود بخشیدند. در این محور نیروهای روسی ۷ حمله اوکراین را دفع کردند.
در نتیجه درگیری در این محور نیز ۲۹۵ نیروی نظامی اوکراینی کشته شدند. یک تانک ارتش اوکراین هم منهدم شد. در درگیری در محور دونتسک جنوبی تلفات ارتش اوکراین به بیش از ۹۰ نیروی نظامی رسید. وزارت دفاع روسیه همچنین اعلام کرد که سامانه‌های پدافند هوایی روسیه ۲۷۰ پهپاد و ۶ موشک هیمارس ارتش اوکراین را سرنگون کردند.
دو روز پش نیز، نشریه پولیتیکو به نقل از چند افسر بلندپایه نظامی اعلام کرد که جبهه ارتش اوکراین در نبرد با روسیه ممکن است تابستان امسال فرو بریزد.
به نوشته این رسانه، خط مقدم اوکراین ممکن است در تابستان امسال به دلیل حمله احتمالی روسیه سقوط کند. پولیتیکو علت شکست احتمالی اوکراین را تعداد زیاد نیروهای روسیه در مقایسه با نیروهای اوکراینی دانست.
پولیتیکو به نقل از منابع آگاه خود نوشت که وضعیت میدان نبرد به دلیل کمبود سلاح‌های غربی پیچیده شده است و این مسئله روحیه سربازان اوکراینی را تضعیف می‌کند.
پولیتیکو گفت که افسران اوکراینی در محافل خصوصی اذعان کردند که تلفات بیشتر ارتش اوکراین در تابستان امسال اجتناب ناپذیر است. امیدوارم از خبر هشدار رئیس سیا درباره احتمال شکست اوکراین راضی بوده باشید.

هشدار رئیس سیا درباره احتمال شکست اوکراین  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۴-۱۹ ۰۲:۳۸:۴۳