هشدار دادستانی ارومیه در خصوص استفاده از حساب بانکی
اجاره‌ای

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر هشدار دادستانی ارومیه در خصوص استفاده از حساب بانکی
اجاره‌ای
به گزارش سوالات شرعی و احکام، حسین مجیدی در این زمینه افزود: اجاره دادن حساب بانکی، یعنی اذن به دیگری برای استفاده موقت یا دائمی از حساب بانکی در ازای دریافت وجه یا منفعت (البته ممکن است برخی به طور رایگان نیز مرتکب این اشتباه شوند). سودجویان با متقاعد ساختن صاحب حساب از طریق بیان وعده‌های فریبنده مانند پرداخت وجه یا بالا بردن امتیاز حساب و نیز ادعاهای دروغین از قبیل: تضمین درآمد بالا و تسویه منظم، کارت و حساب بانکی دیگری را در اختیار گرفته و به فعالیت‌های غیر مجاز خود می‌پردازند.
وی افزود: صاحبان حساب‌های اجاره‌ای علاوه بر اینکه باید نزد مراجع مالیاتی، انتظامی و قضائی پاسخگو باشند، ممکن است از برخی حمایت‌های عمومی نظیر دریافت یارانه‌های نقدی و غیرنقدی محروم شوند و عواقب تخلف از مقررات قانونی از جمله مقررات مبارزه با پولشویی و قاچاق کالا و ارز و نیز مسدودی حساب‌ها برعهده صاحب حساب بانکی خواهد بود.
دادستان مرکز استان توصیه کرد: شهروندان تحت هیچ شرایطی، نباید پیشنهاد اجاره حساب یا کارت بانکی را بپذیرند، تا از عواقب جدی فعالیت‌های غیرمجاز که از طریق حساب هاوکارت‌های اجاره‌ای انجام می‌شوند در امان باشند. امیدوارم از خبر هشدار دادستانی ارومیه در خصوص استفاده از حساب بانکی
اجاره‌ای
راضی بوده باشید.

هشدار دادستانی ارومیه در خصوص استفاده از حساب بانکی
اجاره‌ای  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۲-۱۶ ۰۲:۴۴:۰۰