هشدار تند یمن به غرب: منطقه را به آتش می کشیم

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر هشدار تند یمن به غرب: منطقه را به آتش می کشیم به گزارش سوالات شرعی و احکام، در واکنش به انتشار گزارش‌هایی درباره احتمال حمله مشترک آمریکا و انگلیس علیه یمن، «عبدالسلام جحاف»، از اعضای پارلمان یمن و از اعضای ارشد جنبش انصارالله به نیروهای غربی هشدار داد که در صورت حمله، یمنی‌ها منطقه را به آتش خواهند کشید.
این مقام یمنی گفت: «آیا آمریکایی‌ها، انگلیسی‌ها و صهیونیست‌ها انتظار دارند هرگونه اقدام خصمانه علیه یمن، ما را از دفاع از غزه منحرف کند؟ ما سوگند یاد می‌کنیم که اگر به اتم‌های پراکنده در هوا تبدیل شویم غزه را ترک نخواهیم کرد و به هدف قرار دادن کشتی‌هایی که به سمت صهیونیست‌ها می‌روند ادامه خواهیم داد، ما با آمریکا مقابله می‌کنیم، او را به زانو در می‌آوریم و ناوهای جنگی اش، همه پایگاه‌هایش و هر کس با آن همکاری کند را صرف نظر از هر نوع هزینه می‌سوزانیم، ما غزه را تنها نمی‌گذاریم.»
این مقام ارشد یمنی در ادامه گفت: «به خانواده، برادران، پسران و پدرانمان در غزه می گوئیم که ما با شما هستیم، شما تنها نیستید، خون ما برای شماست. جهان باید برای شنیدن خبر شکست آمریکا آماده شود و من با کمال افتخار می گویم: ما با پای خود پای آمریکا را می‌شکنیم و هر که ما را نشناسد، در میدان‌های جنگ از قدرت و توان ما باخبر خواهد شد؛ منطقه را به آتش خواهیم کشید و هیچ تجاوزی از سوی آمریکا بدون پاسخ نمی‌ماند.»
ساعتی پیش از این، روزنامه فایننشال تایمز چاپ لندن در گزارشی به نقل از مقامات آمریکایی مدعی شده بود که پنتاگون گزینه‌هایی را برای هدایت حملات خاص علیه سایت‌های مربوط به نیروهای یمنی در خاک یمن در نظر گرفته است.
در این گزارش ادعا شده است که پنتاگون در نظر دارد سایت‌های پرتاب موشک و انبارهای تسلیحاتی نیروهای یمنی را هدف قرار دهد.
وبگاه آکسیوس نیز به نقل از یک مقام ارشد تل آویو ادعا کرده است که به حمله آمریکا به نیروهای یمنی در خاک یمن بسیار نزدیک هستیم.
همزمان گزارش دیگری نیز از روزنامه تایمز منتشر شده که براساس آن، نخست وزیر انگلیس عصر پنجشنبه به وزرای دولت خود از مداخله نظامی قریب الوقوع علیه نیروهای یمنی اطلاع داده است. براساس این گزارش، انتظار می‌رود که لندن با واشنگتن در حملات هوایی به سایت‌های نیروهای یمنی مشارکت کند.
وال استریت ژورنال نیز گزارش داده است که خاورمیانه خود را برای حملات آمریکا در یمن آماده می‌کند و دیپلمات‌های غربی به مقامات کشتیرانی گفتند که اهداف حملات در اطراف صنعا، الحدیده و شهر حجه خواهد بود.
اسکای نیوز نیز با طرح همین ادعا نوشت که انگلیس و آمریکا آماده حمله علیه یمن هستند.
رسانه‌های عبری هم گزارش دادند کابینه رژیم صهیونیستی برای بررسی راه‌های مشارکت در حمله علیه یمن با انگلیس و آمریکا تشکیل جلسه اضطراری می‌دهد.
بلومبرگ نیز در این خصوص اعلام کرد که چالش پیش روی ایالات متحده و متحدانش در یمن چگونگی دستیابی به تعادل بین نیاز به جلوگیری از حملات بیشتر و خطر شعله‌ور شدن درگیری گسترده‌تر در خاورمیانه است.
این گزارش‌ها در حالی منتشر شده که عصر پنجشنبه، «سید عبدالملک بدرالدین الحوثی»، دبیرکل جنبش انصار الله یمن در سخنانی اظهار داشت: ما انشاالله از انجام هیچ کاری دریغ نکرده و با تجاوزات آمریکا مقابله خواهیم کرد. بدون شک هیچ تجاوز آمریکا بی‌پاسخ نخواهد ماند. پاسخ به هرگونه تجاوز آمریکا در سطح عملیاتی که اخیراً با بیش از ۲۴ پهپاد و چندین موشک انجام شد، باقی نخواهد ماند بلکه بیشتر از آن خواهد بود.
دبیرکل جنبش انصار الله یمن همچنین تأکید کرد: موضع یمن در جلوگیری از عبور کشتی‌های مرتبط با اسرائیل از دریای سرخ و هدف قرار دادن آنها بسیار مؤثر و تأثیرگذار است. عملیات‌های دریایی یمن خسارات هنگفتی را بر اقتصاد دشمن صهیونیستی وارد کرده و دامنه این خسارت‌ها به حامیان آن نیز امتداد یافته است. ملت یمن، ترسی از آمریکا ندارند و از کسانی نیستند که نهایت موضعگیری‌شان این باشد که آمریکا را خشمگین نکنند. ما از ناراحتی آمریکا، اسرائیل و انگلیس، بسیار خرسندیم. آمریکا و انگلیس همه تلاش خود را به کار می‌گیرند تا سایر کشورها را در ائتلاف خود علیه یمن شریک کنند، ولی هر کس خود را شریک حمله به ملت ما کند، بازنده خواهد بود. امیدوارم از خبر هشدار تند یمن به غرب: منطقه را به آتش می کشیم راضی بوده باشید.

هشدار تند یمن به غرب: منطقه را به آتش می کشیم  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۱-۱۲ ۰۲:۴۱:۰۷