هشدار آمریکا به دیپلمات‌های خود در رژیم اسراییل

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر هشدار آمریکا به دیپلمات‌های خود در رژیم اسراییل به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از المیادین، آمریکا به دیپلمات‌های خود در رژیم اسرائیل هشدار داد که رفت و آمدهای خود را محدود کنند.
سفارت ایالات متحده در تل آویو در بیانیه‌ای اعلام کرده است که کارمندان و اعضای خانواده دیپلمات‌ها نباید تا اطلاع ثانوی در خارج از مناطق تل آویو، اورشلیم و بئرشبا حرکت کنند.
براساس این بیانیه، وزارت خارجه آمریکا از دیپلمات‌های آمریکایی خواسته است تا حد امکان از رفت و آمدهای غیرضروری پرهیز کنند.
به نظر می‌رسد این هشدار آمریکا در پی بالا گرفتن تنش‌ها میان تل آویو و تهران صورت گرفته است.
پس از تجاوز رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در دمشق و شهادت جمعی از نیروهای ایرانی، مقامات در تهران بر پاسخ پشیمان کننده به رژیم صهیونیستی تاکید دارند و همین مساله باعث نگرانی گسترده صهیونیست‌ها و متحدان آمریکایی آن‌ها شده است.
روز گذشته نیز تلویزیون العربیه در گزارشی از تحرکات گسترده آمریکا در بحبوحه حمله احتمالی ایران به رژیم صهیونیستی خبر داده بود. العربیه در این ارتباط گزارش داد: انتظار می‌رود «ژنرال مک کورلا» فرمانده فرماندهی مرکزی آمریکا برای هماهنگی بر سر هرگونه حمله احتمالی تهران یا نمایندگانش به تل آویو سفر کند.
این رسانه عربستانی همچنین اعلام کرد که برت مک گورک فرستاده آمریکا در خاورمیانه رایزنی‌هایی با کشورهای عربی داشته است. یک منبع آگاه که خواست نامش فاش نشود، بیان کرد: مک گورک با وزرای امور خارجه امارات، عربستان، قطر و عراق تماس گرفته و از آنها خواسته است پیامی را به ایران مبنی بر ترغیب این کشور برای کاهش تنش با اسرائیل ارسال کنند.
منبع مذکور فاش کرد: فرستاده آمریکا از مقامات این کشورها خواسته است با وزیر خارجه ایران برای انتقال پیامی با این مفاد که «کشورش باید اوضاع را با اسرائیل آرام کند»، تماس بگیرند.
روز چهارشنبه نیز، «یواف گالانت»، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی همانند دیگر مقامات این رژیم به رجزخوانی درباره ایران پرداخته و ادعا کرده بود: دشمنان ما نمی‌دانند که چه غافلگیری‌هایی برای آنها تدارک دیده ایم. هر آنکه به دنبال حمله به ما باشد با سد دفاعی ما روبرو خواهد شد و به دنبال آن واکنش قوی در داخل اراضی خود را خواهد دید.
صبح چهارشنبه نیز اسرائیل کاتز، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی با تکرار ادعاهای خود علیه ایران مدعی شده بود: اگر ایران از خاک خود به اسرائیل حمله کند، اسرائیل در ایران پاسخ خواهد داد. اسرائیل تحمل چنین حملاتی را ندارد.
یسرائیل کاتز پس از این نیز مدعی شد: اسرائیل ترسی از واکنش ایران به خاطر حمله به کنسولگری آن در دمشق، ندارد. اسرائیل مسئولیت حمله به کنسولگری ایران در دمشق را برعهده نگرفته است اما ایران اعلام کرده که علیه ما واکنش نشان خواهد داد. این تهدید ما را نمی‌ترساند.ما به دنبال جنگ با ایران نیستیم اما اگر به ما حمله شود واکنش نشان خواهیم داد.
او در ادامه ادعا کرد: اسرائیل تاکنون به شکل محدود به شلیک موشک از سوی حزب الله و حوثی ها واکنش نشان داده است. با این حال اگر موشکباران از سمت لبنان در واکنش به حمله دمشق، به ما شود اسرائیل جنگنده‌ها و نظامیان خود را اعزام خواهد کرد.
پیشتر رسانه تایمز آف رژیم صهیونیستی به نقل از مسئولان نظامی این رژیم به گمانه زنی درباره موعد واکنش ایران پرداخته و اعلام کرده بود: برآورد ما این است که واکنش ایران بعد از تعطیلات عید فطر خواهد بود. برآورد می‌کنیم، ایران اهداف نظامی و راهبردی و نه اماکن مدنی و غیرنظامی را هدف قرار خواهد داد. تایمز آف رژیم صهیونیستی همچنین گزارش داد: برآورد می‌کنیم، ایران اهداف نظامی و راهبردی و نه اماکن مدنی و غیرنظامی را هدف قرار خواهد داد. امیدوارم از خبر هشدار آمریکا به دیپلمات‌های خود در رژیم اسراییل راضی بوده باشید.

هشدار آمریکا به دیپلمات‌های خود در رژیم اسراییل  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۴-۱۲ ۰۲:۳۸:۴۷