هشدارمصر به ماجراجویی تل‌آویو دررفح/توافقنامه صلح راتعلیق
می‌کنیم

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر هشدارمصر به ماجراجویی تل‌آویو دررفح/توافقنامه صلح راتعلیق
می‌کنیم
به گزارش سوالات شرعی و احکام، روزنامه نیویورک تایمز روز شنبه در گزارشی اعلام کرد که مقامات مصری این پیام را به اسراییل انتقال داده‌اند که هرگونه عملیات قابل توجه اسراییل در رفح که به انتقال آوارگان فلسطینی در غزه از رفح به سینا بیانجامد، می‌تواند به تعلیق توافقنامه صلح (۱۹۷۹) بین دو کشور و آرایش نظامی مصر در نوار مرزی منجر شود.
تحولات اخیر در امتداد مرز فلسطین اشغالی و غزه نگرانی‌هایی را در قاهره برانگیخته است، زیرا مقامات مصر در مورد اقدامات احتمالی در شهر رفح هشدار جدی به اسراییل داده اند.
به گفته منابعی در قاهره، مصر از احتمال ورود گسترده فلسطینی‌ها به خاک خود در صورت حمله اسراییل به رفح عمیقاً نگران است. چنین اتفاقی یا اشغال رفح توسط نیروهای ارتش اسراییل (IDF) می‌تواند باعث تعلیق توافق صلح شود.
در واکنش به تشدید تنش ها، مصر حضور خود را در امتداد مرز با غزه تقویت کرده است.
رویترز گزارش می‌دهد که مصر در هفته‌های اخیر تقریباً ۴۰ تانک و خودروی زرهی را در شمال شرقی سینا مستقر کرده است تا موقعیت خود را در امتداد مرز تحکیم کند.
رفح جنوبی‌ترین نقطه نوار غزه و هم مرز با مصر است و بیش از نیمی از جمعیت دو میلیون نفری غزه به این شهر و مناطق اطراف آن پناه آورده‌اند.
نهادهای ناظر بر جنگ هم هشدار داده‌اند که آوارگان فلسطینی در این شهر در شرایط وخیمی زندگی‌شان را می‌گذرانند.
کاخ سفید به اسراییل هشدار داده که حمله نظامی بدون برنامه به شهر رفح در جنوب غزه به «فاجعه» می‌انجامد.
موضع آمریکا پس از آن بیان شد که نخست‌وزیر اسراییل اعلام کرد به ارتش دستور داده است که برای عملیات گسترده در رفح آماده شود.
مصر اولین کشور عرب بود که در سال ۱۹۷۸ پس از چندین جنگ با اسراییل صلح کرد. امیدوارم از خبر هشدارمصر به ماجراجویی تل‌آویو دررفح/توافقنامه صلح راتعلیق
می‌کنیم
راضی بوده باشید.

هشدارمصر به ماجراجویی تل‌آویو دررفح/توافقنامه صلح راتعلیق
می‌کنیم  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۲-۱۱ ۰۲:۴۱:۰۲