هر زمان که بخواهیم صادرات گاز به مولداوی را قطع می
کنیم

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر هر زمان که بخواهیم صادرات گاز به مولداوی را قطع می
کنیم
به گزارش خبرگزای سایت احکام به نقل از تاس، شرکت گازپروم روسیه با انتشار بیانیه‌ای درباره تحویل گاز به مولداوی تاکید کرد که این شرکت حجم گاز در ماه اکتبر به مولداوی را ۵.۷ میلیون متر مکعب در روز تحویل خواهد داد، اما گاز پروم هر زمان که بخواهد، می‌تواند قرارداد گازی با مولداوی را فسخ کند زیرا توافقی برای تسویه بدهی مولداوی وجود ندارد.
به دلیل شکست پیشین مذاکرات گازی میان روسیه و مولداوی طی سال‌های گذشته، هنوز توافقی برای تسویه بدهی‌های انباشته شده در طول سال‌ها میان دو کشور منعقد نشده است. شرکت روسی گازپروم تاکید کرد: به همین دلیل گازپروم حق دارد هر زمان که بخواهد قرارداد فعلی را فسخ کند.
مولدوواگاز و گازپروم قرارداد عرضه گاز را به مدت پنج سال در اکتبر سال گذشته تمدید کردند و تسویه به موقع و بازپرداخت بدهی از جمله بندهای اصلی قرارداد است.
پیش از این، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کاخ ریاست جمهوری روسیه موسوم به کرملین اعلام کرده بود که بدهی مولداوی به روسیه برای تأمین گاز جدی و رو به افزایش است.
قرارداد گاز مولداوی با گازپروم در پایان سپتامبر سال گذشته پایان یافت و هر دو طرف در حال مذاکره برای تمدید آن هستند. اتحادیه اروپا روسیه را به استفاده از گاز برای زورگویی به این کشور متهم کرده است.
مولداوی از پذیرفتن قیمت پیشنهادی گازپروم – یعنی ۷۹۰ دلار به ازای هر هزار مترمکعب گاز که بیش از دو برابر قیمتی است که پیش از این می‌پرداخت – سر باز زده است.
خبرگزاری اینترفاکس به نقل از گازپروم گزارش داد که مولداوی ۷۰۹ میلیون دلار به گازپروم در قبال تأمین گاز قبلی بدهکار است.
پسکوف گفت: گازپروم مایل است راه‌هایی را برای حل این مشکل بیابد. امیدوارم از خبر هر زمان که بخواهیم صادرات گاز به مولداوی را قطع می
کنیم
راضی بوده باشید.

هر زمان که بخواهیم صادرات گاز به مولداوی را قطع می
کنیم  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۰-۰۲ ۰۲:۳۸:۱۸