هرگونه خرید و فروش سوخت مازاد جرم تلقی می‌شود

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر هرگونه خرید و فروش سوخت مازاد جرم تلقی می‌شود به گزارش سوالات شرعی و احکام، مصطفی ربانی در کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز تویسرکان، اظهار کرد: با توجه به گزارشات واصله، بخشی از مازاد سهمیه اختصاصی سوخت به بخش‌های مختلف کشاورزی به خارج از تویسرکان می‌رود، در حالی که سهمیه‌های تعیین شده مختص استفاده خود مردم همین شهرستان است.
وی افزود: با مخاطب قرار دادن بهره‌برداران بخش کشاورزی، تراکتورداران، کمباین‌داران، گلخانه‌داران و دامداری‌های دام و طیور که از سهمیه سوخت تعیینی استفاده می‌کنند، سهمیه سوخت خود را باید در راستای مصارف تعیین شده مصرف کنند.
دادستان تویسرکان هرگونه خرید و فروش سوخت مازاد بر نیاز افراد جرم تلقی شده و مشمول قاچاق کالا می‌شود و به تبع در صورت مشاهده تحت پیگرد قضائی قرار خواهند گرفت، گفت: ضروری است فعالان بخش‌های مذکور، دقت لازم در استفاده بهینه از سهمیه تخصیصی خود را داشته باشند و از فروش سهمیه مازاد خود جدا خودداری کنند.
ربانی خاطرنشان کرد: در صورت مشاهده هرگونه تخلف در این خصوص برخورد قانونی مطابق ماده ۱۸ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز صورت خواهد گرفت.
وی با بیان اینکه وجود قاچاق سوخت را بر نمی‌تابیم، بیان کرد: با توجه به اینکه قاچاق، ضربه بزرگی به اقتصاد می‌زند، تمامی دستگاه‌های اجرایی و نظارتی در شهرستان، باید فوری و با جدیت تمام به وظایف قانونی خود برای پیشگیری از این پدیده و اعلام و ارائه مستندات به دادستان عمل کنند.
دادستان عنوان کرد: در صورت مشاهده هرگونه کوتاهی و ترک فعل در انجام وظایف قانونی خود در این خصوص باید جوابگو باشند.
وی افزود: همچنین ضروری است تا مضرات استفاده از کالای قاچاق برای مردم اطلاع رسانی شود. امیدوارم از خبر هرگونه خرید و فروش سوخت مازاد جرم تلقی می‌شود راضی بوده باشید.

هرگونه خرید و فروش سوخت مازاد جرم تلقی می‌شود  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۸-۱۳ ۰۲:۴۰:۲۵