هرگز استقلال کوزوو را به رسمیت نخواهیم شناخت

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر هرگز استقلال کوزوو را به رسمیت نخواهیم شناخت به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از تاس، «الکساندر ووچیچ»، رئیس جمهور صربستان روز یکشنبه گفت که صربستان هرگز استقلال کوزوو را به رسمیت نمی‌شناسد.
او گفت: «براساس تحولات اخیر، ما هرگز استقلال کوزوو را به رسمیت نخواهیم شناخت. مهم نیست دیگران چه کاری انجام دهند، اما ما هرگز استقلال کوزوو را به رسمیت نخواهیم شناخت و این سیاست ثابت دولت ماست.»
رئیس جمهور صربستان همچنین افزود: «بسیاری از صرب‌ها برای آزادی صربستان و برای کوزوو و متوهیا به عنوان بخشی از صربستان جان خود را از دست دادند، و یک چیز را می‌توان با اطمینان گفت – کوزوو و متوهیا هرگز استقلال نخواهند گرفت، حداقل توسط صربستان.»
استان خودمختار کوزوو و متوهیا صربستان در فوریه ۲۰۰۸ استقلال خود را به طور یکجانبه اعلام کرد و به دنبال پیوستن به تعدادی از سازمان‌های بین المللی از جمله یونسکو و اینترپل است. با این حال، بیش از ۶۰ کشور از جمله روسیه، چین، هند و پنج کشور عضو اتحادیه اروپا قاطعانه مخالف به رسمیت شناختن استقلال کوزوو هستند.
در خردادماه امسال نیز، وزیر دفاع صربستان افزود که وضعیت در کوزوو و متوهیا بحرانی است. این مقام دولت صربستان یادآور شد که پس از دستور رئیس‌جمهور، نیروهای مسلح صربستان اقدامات خود را آغاز کرده اند. ووچویچ تاکید کرد که اقداماتی «آلبین کورتی» نخست وزیر کوزوو انجام می‌دهد، صربستان را به سوی خطوط قرمز سوق داده و باعث فروپاشی کامل گفتگوها میان دو طرف و تشدید تنش می‌شود.
وزیر دفاع صربستان تأیید کرد که ارتش این کشور فوراً به سمت مرز اداری آن با کوزو حرکت کرده است.
نظامیان کوزوو امروز تلاش کردند تا وارد ساختمان‌های دولتی در شهرهای با اکثریت صرب‌نشین کوزوو شوند، که واکنش خشمگین مردم را برانگیختند. امیدوارم از خبر هرگز استقلال کوزوو را به رسمیت نخواهیم شناخت راضی بوده باشید.

هرگز استقلال کوزوو را به رسمیت نخواهیم شناخت  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۹-۲۵ ۰۲:۳۹:۴۶