هدف غرب عدم پیروی مردم از عالمان دین است

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر هدف غرب عدم پیروی مردم از عالمان دین است به گزارش خبرنگار سایت احکام، حجت الاسلام والمسلمین حسین انصاریان شامگاه پنجشنبه در سی و یکمین سالگرد ارتحال آیت الله «سید محمد رضا گلپایگانی» که در مسجد اعظم قم برگزار شد اظهار کرد: این مرجع فقید تقلید شخصیت ممتاز و کم نظیری داشت و شجاعت ایشان غیرقابل توصیف بود.
استاد حوزه علمیه افزود: آیت الله گلپایگانی ۸۰ سال به دنبال کسب علوم اسلامی بود و دین را به خوبی شناخت و به آموزه‌های دینی عمل می‌کرد.
این کارشناس دینی بیان کرد: آیت الله گلپایگانی طلاب تربیت شده در حوزه‌های علمیه را به نقاط مختلف کشور می‌فرستاد تا در جامعه به رسالت خود عمل کنند.
استاد انصاریان ادامه داد: این مرجع تقلید طلاب بسیاری را تربیت کرد و بسیاری از گناهکاران نیز با رفتار و منش این مرد بزرگ توبه کردند و مسیر زندگی خود را تغییر دادند.
استاد انصاریان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه آیت الله گلپایگانی در راستای تشکیل حوزه علمیه قم و ارائه خدمات به مردم اقدامات بسیاری داشت افزود: این مرجع تقلید در عرصه احداث حوزه علمیه، مساجد، مدرسه و مراکز درمانی توجه ویژه ای داشت در این عرصه‌ها خدمات شایانی انجام شد.
استاد حوزه علمیه در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: آیه مربوط به ولایت امام علی علیه السلام، نشان دهنده آن است که دین بدون امیرالمومنین (ع) ناقص است.
وی افزود: پس از رحلت پیامبر اسلام یک اسلام زمینی ساخته شد که این اسلام در سقیفه پدید آمد و ترویج شد.
وی گفت: پس از سقیفه میلیاردها نفر با توجه به اینکه به وصیت پیامبر اسلام در خصوص تمسک به قرآن و اهل بیت علیهم السلام عمل نشد دچار گمراه شدند.
استاد حوزه علمیه با بیان اینکه دین شناسی فقط با اهل بیت علیهم السلام و قرآن کریم تحقق خواهد یافت افزود: عالمانی که دین خداوند را به خوبی می‌شناسند، می‌تواند مردم را نجات دهند و دین شناسی در حقیقت رسیدن انسان به رتبه‌ای است که می‌تواند دیگران را نیز به صراط مستقیم هدایت کند.
استاد انصاریان با بیان اینکه در ادیان به عالمان توهین نمی‌شود افزود: دشمنان به این نتیجه رسیدند که اگر عالمان دین شناس در کشور ما را از مردم بگیرند در این صورت می‌توانند فاتحه دین و اسلام را بخوانند و به همین دلیل دست به توهین می‌زنند.
وی اضافه کرد: غرب این هدف را دنبال می‌کند تا مردم از عالمان دین پیروی نکنند که در این راستا باید بسیار مراقب نقشه‌های دشمنان بود. امیدوارم از خبر هدف غرب عدم پیروی مردم از عالمان دین است راضی بوده باشید.

هدف غرب عدم پیروی مردم از عالمان دین است  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۱-۰۵ ۰۲:۴۲:۲۸