هدف جامعه خبرنگاری کشف حقیقت و بازگوکردن عادلانه آن برای
مردم است

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر هدف جامعه خبرنگاری کشف حقیقت و بازگوکردن عادلانه آن برای
مردم است
به گزارش سوالات شرعی و احکام، «فرهاد زیویار» استاندار لرستان با صدور پیامی به مناسبت ۱۷ مرداد روز خبرنگار، فرارسیدن این روز را به فعالان خبر و رسانه تبریک گفت.
متن این پیام به شرح زیر است:
فرارسیدن سالروز شهادت محمد صارمی و روز خبرنگار، فرصتی است تا بار دیگر از خدمات جامعه خبرنگاران، این صدای رسای اخبار و آگاهی‌دهنده جامعه تقدیر کنیم.
اینکه شخصیتی مانند شهید صارمی در راه آگاهی و اطلاع‌رسانی به مردم جان خود را نثار می‌کند، خود نشان از جایگاه والا و نقش مهم خبرنگاران در مسیر حرکت کشور دارد.
هر چند خبرنگاری شهرت را به دنبال دارد؛ اما هدف غایی جامعه خبرنگاری کشف حقیقت و بازگوکردن عادلانه آن برای مردم است که ازیک‌طرف به پاسخگوکردن مسئولان همت می‌کنند و از جانب دیگر بااطلاع رسانی اخلاق‌مدارانه، خدمتگزاران ملت را تأیید و یاری می‌کنند.
در طرف مقابل انعکاس انتظارات و خواسته‌های مردم به مسئولان، از دیگر اقدامات اصحاب رسانه و خبرنگاران است که ضمن آگاه‌کردن آنها نسبت به وضعیت جامعه و خواسته‌های عموم، مسیری مناسب را برای خدمت بهتر و تأثیرگذارتر از طرف دولتمردان فراهم می‌کند.
خبرنگاری یعنی بدون درنظرگرفتن علایق و سلایق و به‌دوراز هرگونه تعصب، اخبار واقعی را به مردم منتقل‌کردن و به‌نوعی علاوه بر شفاف‌سازی، اقدامات مثبت و خدمات نظام را نیز برای عموم نمایان کردن است.
باتوجه‌به تأکیدات مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) و رئیس‌جمهور مبنی بر جهاد تبیین و انعکاس عملکرد امیدبخش دولت به مردم، نقش خبرنگاران به‌عنوان همراهان و همیاران دولت در این مسیر مهم‌تر از هر زمان دیگر است.
در شرایطی که دشمنان و معاندان ملت ایران، با سیاه‌نمایی وسیع و دامنه‌دار و جنگ عظیم رسانه‌ای، تلاش دارند که حس ناامیدی و یأس را در اذهان مردم به‌ویژه جوانان رسوخ دهند، انعکاس اخبار امید افزا به‌ویژه در حوزه اقدامات و خدمات روزافزون نظام و دولت به مردم سدی فولادین در برابر این توطئه و فتنه است و در این‌گونه خبرنگاران، جان‌برکفان و مجاهدان و بسیجیان ملت محسوب می‌شوند.
اینجانب فرارسیدن روز خبرنگار را به محضر تمامی اصحاب رسانه در استان لرستان تبریک و تهنیت عرض می‌کنم.
امید است در پرتو عنایات الهی، همراهان رسانه‌ای مانند همیشه، خستگی‌ناپذیر در مسیر رسالت عظیم خود ثابت‌قدم باشند انشا الله. امیدوارم از خبر هدف جامعه خبرنگاری کشف حقیقت و بازگوکردن عادلانه آن برای
مردم است
راضی بوده باشید.

هدف جامعه خبرنگاری کشف حقیقت و بازگوکردن عادلانه آن برای
مردم است  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۸-۰۸ ۰۲:۳۷:۲۶