نیروهای اشغالگر صهیونیستی به داخل بیمارستان شفا حمله
کردند

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر نیروهای اشغالگر صهیونیستی به داخل بیمارستان شفا حمله
کردند
به گزارش سوالات شرعی و احکام در ادامه جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم و بی‌دفاع غزه، نیروهای این رژیم کودک‌کش به داخل بیمارستان الشفا حمله کردند.
به رغم ادعای مسئولان رژیم صهیونیستی در رابطه با حضور نیروی نظامی حماس در این بیمارستان، هیچ نیرویی در بیمارستان حضور نداشت و اشغالگران وارد محیط بیمارستان شدند.
در همین رابطه وزارت بهداشت غزه اعلام کرد که ده‌ها سرباز صهیونیستی وارد ساختمان اورژانس مجتمع شفا شده‌اند و تانک‌های اشغالگر در محوطه مجتمع پزشکی حضور دارند
یک شاهد عینی هم که در بیمارستان الشفا حضور داشت به الجزیره گفت: صدای انفجارهای شدید را اکنون در مجتمع پزشکی الشفا می‌شنویم.
مدیر بهداشت غزه نیز به الجزیره گفت: من به عنوان پزشک کار می‌کنم و در مجتمع الشفا وظیفه خود را انجام می‌دهم و با اشغالگران همکاری نمی‌کنم.
حمله به بیماران جنایت جنگی است
جبهه مردمی برای آزادی فلسطین: هجوم به بیمارستان الشفا و ایجاد وحشت در کادر پزشکی، مجروحان و آواره‌ها جنایت جنگی تمام عیار است و حمایت نامحدود دولت بایدن برای پافشاری این نهاد در جنایتکاری و اوباشگری خود دلیل اصلی فاشیست است.
خبرنگار غزه نیز گزارش داد که ارتباط ما با تمام کادر پزشکی داخل مجتمع پزشکی شفا در غزه قطع شده است و نمی‌دانیم اکنون در آنجا چه خبر است و از خداوند برای آنها سلامتی می‌خواهیم.
مسئول فلسطینی: صلیب سرخ بخشی از تبانی استاحمد المخالاتی، رئیس بخش سوختگی بیمارستان الشفاء غزه: صلیب سرخ بخشی از تبانی است که بین اشغالگران و نهادهای بین‌المللی رخ می‌دهد
صلیب سرخ هیچ خدماتی در سطح ایمن‌سازی بیمارستان‌ها، ترخیص بیماران یا حفاظت از مؤسسات بهداشتی ارائه نکرده است.
مدیر بهداشت غزه: من جزو بیمارانم در بیمارستان الشفاء هستم و درخواست اشغالگران برای رفتن به پایین برای ملاقات با فرمانده نیروهایش را رد کردم.
مسئول فلسطینی: سازمان‌های بین‌المللی با رژیم صهیونیستی همسو شدند
اسماعیل الثوابطا، مدیرکل دفتر رسانه‌ای دولت در غزه با اشاره به جنایت رژیم صهیونیستی در حمله به بیمارستان الشفا گفت: در چند روز پیش برای نجات مجروحان مجتمع الشفا به همه سازمان‌های بین المللی و صلیب سرخ درخواست دادیم، اما آنها از پاسخ دادن امتناع ورزیدند و با اهداف اشغال و بخشی از مسئولیت آنچه در حال رخ دادن است، همسو شدند.
همچنین دفتر رسانه‌ای دولت در غزه گفت: دشمن اسرائیلی در اثبات ادعای خود مبنی بر اینکه الشفاء مقر رهبری مقاومت است ناکام خواهد ماند و ما انتظار داریم که برای فیلمبرداری از این صحنه وسیله فیلمبرداری به همراه داشته باشد.
جنبش جهاد اسلامی: آمریکا شریک این جنایت است
جنبش جهاد اسلامی: اشغالگران قادر به دستیابی به اهداف نظامی در غزه نیستند، بنابراین به غیرنظامیان و بیماران در بیمارستان الشفاء ظلم می‌کنند و آمریکا شریک جنایتی است که اشغالگران اکنون با هجوم به بیمارستان مرتکب می‌شوند.
دفتر رسانه دولتی در غزه نیز اعلام کرد که ارتش اشغالگر با وجود اطلاع از وجود حدود ۹۰۰۰ کادر پزشکی، مجروح، بیمار و آواره در داخل آن، بار دیگر با هدف قرار دادن مجتمع پزشکی الشفاء و تیراندازی در داخل آن، مرتکب جنایت فجیع و از پیش طراحی شده‌ای می‌شود.
رژیم صهیونیستی اتفاقات بیمارستان را سانسور می‌کند
رسانه‌های فلسطین نیز به نقل از رسانه‌های رژیم اسرائیل گزارش دادند که ارتش رژیم اسرائیل در ادامه سیاست سانسور جنایت‌هایش تمامی خبرنگاران و عکاسان حاضر در اطراف این بیمارستان را بازداشت کرده است.
همچنین طبق گزارش‌های منتشر شده سربازان ارتش رژیم صهیونیستی برق و اینترنت بیمارستان شفا را هم قطع کرده‌اند.
بر اساس گزارش خبرنگارهای حاضر در بیمارستان، هم زمان با استقرار تک تیراندازها در داخل مجتمع، خودروهای ارتش اشغالگر به صحن‌های مجتمع پزشکی الشفاء یورش می‌برند و خبرنگاران حاضر را دستگیر می‌کنند.
بیماران در یک قدمی مرگ حتمی هستند
مدیرکل دفتر رسانه‌ای دولت در غزه: ده‌ها شهید و مجروح در حیاط بیمارستان الشفاء هستند و روزها است که به دلیل تک تیراندازان اسرائیلی نمی‌توانیم به آن برسیم.
نیروهای اشغالگر با تانک و ادوات سنگین در محوطه بیمارستان حضور دارند و مانع از رفت و آمد پرسنل و سایر نیروها در بیمارستان می‌شوند.
برخی از داخل بیمارستان گزارش می‌دهند که نیروهای صهیونیستی هر کسی را که در مجاورت بیمارستان حرکت می‌کند با تیر هدف قرار می‌دهند.
خبرنگار غزه نیز گزارش داد که سربازان اشغالگر اسرائیل درهای بخش غربی مجتمع پزشکی شفا در غزه را منفجر کردند.
شهادت تعدادی از افراد بر اثر تیراندازی اشغالگران
گزارشات غیررسمی از به شهادت رسیدن تعدادی از مردم غزه در اثر شلیک تک تیراندازهای صهیونیست در منطقه بیمارستان شفا مخابره می‌شود.
تانک‌ها و نیروهای اسرائیل وارد بیمارستان شفا شده‌اند و تمامی راه‌های ورود و خروج مسدود شده است.
اشرف القدری، سخنگوی بهداشت در رابطه با تیراندازی در داخل بیمارستان گفت: چیزی که باعث تیراندازی در داخل بیمارستان باشد وجود ندارد زیرا هیچ گونه مقاومتی در آنجا وجود ندارد و با این حساب آنچه اشغالگران اسرائیل انجام می‌دهند مصداق بارز تروریسم است.
اسماعیل الثوابطه، مدیرکل دفتر رسانه‌های دولتی هم گفت: نیروهای اشغالگر به بیمارستان الشفا یورش بردند و داخل اتاق‌های بیماران آتش گشودند و کاری که اشغالگران در بیمارستان الشفا انجام می‌دهند جنایت جنگی است.
مدیرکل بهداشت غزه، دکتر منیر البرش هم گفت: هر انفجار در بیمارستان باعث می‌شود شیشه‌های بیمارستان بریزد و ترکش‌ها به جایی که ما هستیم می‌رسند.
آمریکا مسئول این حملات است
نیروهای مقاومت حماس نیز اعلام کردند که ما رژیم اشغالگر صهیونیستی و دولت بایدن در آمریکا را مسئول حمله ارتش به مجتمع شفا می‌دانیم.
حماس افزود که پذیرش روایت اشغالگران در مورد استفاده مقاومت از مجتمع شفا توسط کاخ سفید چراغ سبز آمریکا برای ارتکاب قتل عام در این بیمارستان است.
نیروهای صهیونیستی به سمت مردم عادی شلیک می‌کنند
یکی از شاهدان عینی در بیمارستان الشفاء به الجزیره گفت: گلوله‌های اشغالگر در حالی که داخل راهروهای مجتمع هستیم به طور تصادفی به ما می‌رسد.
دکتر «منیر البرش»، مدیرکل وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که صدای تیراندازی و حرکت تانک‌های اشغالگر را در داخل مجتمع پزشکی شفا می‌شنویم.
«محمد حلاس»، از پزشک از داخل بیمارستان الشفا گفته است که صدای تیراندازی در داخل مجتمع پزشکی شنیده می‌شود. او در پیام خود به الجزیره گفته است: اگر زنده بمانیم، تصاویری از یورش نیروهای اشغالگر به بیمارستان الشفا را برای شما ارسال خواهیم کرد. ورود اشغالگران به بیمارستان، دروغ‌های آنان درباره وجود پادگان نظامی در داخل بیمارستان را رد می‌کند.
ادعای رژیم صهیونیستی: نیروهای ما با حماس مقابله می‌کنند
سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی در تماس با سی‌ان‌ان مدعی شد که حملات این رژیم در مجتمع شفا حماس را هدف قرار می‌دهد و به احتمال زیاد تعدادی گروگان در آنجا پیدا می‌شود. این در حالی است که هیچ نیروی نظامی فلسطینی در بیمارستان حضور نداشته است.
این مقام رژیم صهیونیستی به سی‌ان‌ان گفت: ما معتقدیم که هزار نفر در مجتمع پزشکی شفا هستند، اما همه آنها در منطقه عملیاتی ما نیستند. امیدوارم از خبر نیروهای اشغالگر صهیونیستی به داخل بیمارستان شفا حمله
کردند
راضی بوده باشید.

نیروهای اشغالگر صهیونیستی به داخل بیمارستان شفا حمله
کردند  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۱-۱۵ ۰۲:۳۸:۲۱