نگرانی شدید انگلیس از آزمایش های موشکی کره شمالی

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر نگرانی شدید انگلیس از آزمایش های موشکی کره شمالی به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از آناتولی، انگلیس به شدت نگران آزمایش‌های موشک بالستیک کره شمالی است. در همین ارتباط نیز، وزارت امور خارجه انگلیس روز جمعه اعلام کرد که لندن نسبت به آخرین آزمایش‌های موشک بالستیک کره شمالی در اوایل این هفته به شدت نگران است.
دفتر امور خارجه، مشترک المنافع و توسعه (FCDO) انگلیس در بیانیه‌ای اعلام کرد: «انگلیس عمیقاً از تصمیم کره شمالی برای انجام آزمایش‌های موشک بالستیک بیشتر که نقض قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل خواهد بود، نگران است.»
وزارت خارجه انگلیس با ترغیب مقامات کره شمالی به خودداری از اقدامات تحریک آمیز و برداشتن گام‌های مشخص در جهت خلع سلاح اتمی کامل، قابل راستی آزمایی و غیرقابل بازگشت، اعلام کرد که کره شمالی را تشویق به بازگشت به گفتگو می‌کند.
در بیانیه وزارت خارجه انگلیس همچنین آمده است: ما در کنار متحدان و شرکای خود، متعهد به صلح در شبه جزیره کره، حمایت از سیستم بین المللی مبتنی بر قوانین و تضمین پایان دادن به فعالیت‌های غیرقانونی کره شمالی هستیم و قویاً کره شمالی را تشویق می‌کنیم که به گفت وگو با ایالات متحده بازگردد.
در اوایل ماه جاری، فرستاده ویژه آمریکا در امور کره شمالی ادعا کرد که واشنگتن در ماه گذشته میلادی پیشنهاد گفتگو به پیونگ یانگ را ارائه کرده اما پاسخی دریافت نکرده است.
کره شمالی به تازگی قانون جدیدی را تصویب کرده که به مقامات ارتش این کشور اجازه استفاده از حملات پیشگیرانه هسته‌ای را برای محافظت از خود می‌دهد. قانون جدید به نیروهای مسلح کره شمالی اجازه می‌دهد تا در صورت انجام حمله هسته‌ای یا سایر سلاح‌های کشتار جمعی یا قریب‌الوقوع شدن این گونه حملات، از سلاح‌های هسته‌ای استفاده کنند.
پیش از این، کره جنوبی روز چهارشنبه مدعی شده بود که کره شمالی یک موشک بالستیک مشکوک دیگر را به سمت دریای ژاپن شلیک کرده است.
از سوی دیگر پس از پرتاب موشکی روز چهارشنبه، رئیس ستاد مشترک ارتش کره جنوبی اعلام کرد که کره شمالی بامداد شنبه موشک‌های بالستیک نامشخصی را به سمت سواحل شرقی دریای ژاپن شلیک کرد. این چهارمین پرتاب موشک بالستیک پیونگ یانگ در یک هفته اخیر و همزمان با افزایش تنش در شبه جزیره کره است.
این پرتاب موشکی پس از آن انجام شد که ایالات متحده و کره جنوبی اقدام به برگزاری بزرگترین مانور نظامی مشترک در پنج سال گذشته با نام سپر آزادی کردند. همچنین پرتاب موشک بالستیک کره شمالی در بامداد شنبه پس از سفر هفته جاری «کامالا هریس»، معاون رئیس جمهور آمریکا به کره جنوبی انجام شد.
گارد ساحلی ژاپن پرتاب حداقل دو موشک بالستیک توسط پیونگ یانگ را تائید کرد و به نقل از یک منبع دولتی گفت: موشک بالستیک دوم کره شمالی در خارج از منطقه اقتصادی انحصاری ژاپن فرود آمده است.
کره شمالی قبل و بعد از سفر معاون اول رئیس جمهور آمریکا به کره جنوبی موشک‌هایی را شلیک کرده است.
این کشور همچنین در سال جاری سرعت آزمایش‌های تسلیحاتی خود را به طرز بی سابقه افزایش داد. پیونگ یانگ همچنین به تازگی یک آزمایش موشک بالستیک قاره پیما را برای اولین بار از سال ۲۰۱۷ انجام داد که با واکنش‌های نگران آمیز گسترده در غرب روبرو شد.
آزمایش‌های هسته‌ای و پرتاب موشک‌های بالستیک توسط کره شمالی مدت هاست که توسط شورای امنیت سازمان ملل ممنوع شده است و این شورا تا کنون در چند نوبت تحریم‌هایی را علیه کره شمالی اعمال کرده است.
ارتش کره جنوبی اما در گزارش خود درباره پرتاب اخیر موشک بالستیک کره شمالی جزئیاتی از برد، ارتفاع و سرعت موشک‌ها ارائه نکرد. امیدوارم از خبر نگرانی شدید انگلیس از آزمایش های موشکی کره شمالی راضی بوده باشید.

نگرانی شدید انگلیس از آزمایش های موشکی کره شمالی  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۰-۰۱ ۰۲:۳۹:۳۶