نگاه فرهنگی در مبارزه با اعتیاد نتیجه می‌دهد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر نگاه فرهنگی در مبارزه با اعتیاد نتیجه می‌دهد به گزارش خبرنگار سایت احکام، اسدالله عباسی عصر سه شنبه در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گیلان در رشت اظهار کرد: فرهنگ سازی و آموزش به والدین کاری فراتر از کنترل مرزها و مبارزه با قاچاق مواد مخدر و است و باید مورد توجه قرار گیرد.
وی با بیان اینکه هزینه پیشگیری بسیار کمتر از درمان اعتیاد است، افزود: برای کاهش هزینه‌های تحمیلی اعتیاد به جامعه، پیشگیری از اعتیاد و مصرف مواد مخدر باید در اولویت قرار گیرد.
استاندار گیلان با اشاره به شناسایی حدود ۸۰۰ نوع مواد مخدر، به تشریح تحرکات دشمن در این بخش پرداخت و بیان کرد: دشمن به صورت خاموش و خزنده در حال به دام انداختن جوانان و نوجوانان جامعه به اعتیاد است و در این بخش باید هوشیارانه عمل کنیم.
عباسی با بیان اینکه شهدای زیادی در راه مبارزه با مواد مخدر تقدیم شده است، گفت: کاهش چشمگیر اعتیاد و مصرف مواد مخدر باید جزو برنامه‌های اولویت دار در جامعه باشد.
وی، برنامه محوری را راه برون رفت چالش اعتیاد در جامعه دانست و با اشاره به شروع فصل بازگشایی مدارس، افزود: برای دانش آموزان و قشر جوان و نوجوان جامعه بویژه در مدارس برنامه‌های فرهنگی و آموزشی با موضوع اعتیاد تعریف اجرا شود.
استاندار گیلان با بیان اینکه آگاه سازی جوانان و نوجوانان به آسیب‌های مصرف مواد مخدر باید با پیوست فرهنگی همراه شود، گفت: نگاه فرهنگی در مبارزه با اعتیاد نتیجه می‌دهد. امیدوارم از خبر نگاه فرهنگی در مبارزه با اعتیاد نتیجه می‌دهد راضی بوده باشید.

نگاه فرهنگی در مبارزه با اعتیاد نتیجه می‌دهد  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۹-۲۷ ۰۲:۳۸:۱۱