نگاه اقتصادی را برای همیشه از سبد سلامت کشور حذف
کنید

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر نگاه اقتصادی را برای همیشه از سبد سلامت کشور حذف
کنید
به گزارش سوالات شرعی و احکام، حسینعلی شهریاری، در نامه‌ای به سید ابراهیم رئیسی، نوشت: اقدامات دو سال گذشته دولت و مجلس در تغییرات نرخ ارز، متأسفانه بر خلاف سیاست‌های کلی ابلاغی نظام سلامت، نه تنها موجب ایجاد تسهیلات و امکانات بیشتر برای جامعه هدف نشد بلکه افزایش پرداختی از جیب آنان را تا حدود ۶۰ درصد افزایش داد.
در این زمینه اگر بیمه‌ها توان کافی را داشتند، شاید مسئله طور دیگری حل می‌شد اما با نظر واقع بینانه، شرکت‌های بیمه در این حوزه، توانایی لازم برای کاهش واقعی فرانشیزها و تحت پوشش قرار دادن همه داروها و تجهیزات مورد نیاز حتی برای بیمارستان‌های دولتی را نیز نخواهند داشت و با این وصف چگونه می‌توان این ماجرای به شدت آزار دهنده که موجب هزینه‌های سرسام آور برای تعداد قابل توجهی از بیماران شده را زیبنده دولتی چون دولت مردمی جنابعالی دانست.
جناب آقای رئیس جمهور متأسفانه با وجود درایت و دلسوزی جنابعالی، مباشران امر و مسئولان، به دلیل دید اقتصادی به حوزه سلامت عملکرد مطلوبی از خود نشان نداده و در خوش بینانه ترین حالت باید گفت شاید اساساً از وخامت وضع مطلع نباشند که این نیز بیشتر عذر بدتر از گناه است.
در پایان با استدعای مؤکد و عاجزانه از جنابعالی تقاضا دارد، دستورات عاجلی در به سامان رساندن این موضوع و ایجاد اطمینان برای بیماران و بیمارداران صادر نموده و امور را به چرخه عادی بازگردانید.
نگاه اقتصادی مخرب‌ترین احتمالی است که باید یکبار و برای همیشه از سبد سلامت کشور حذف شود. امری که در اسناد حقوقی، قوانین عادی و اساسی و نیز سند چشم انداز و سیاست‌های کلی ابلاغی بارها ذکر شده و لازم الاجرا است. امیدوارم از خبر نگاه اقتصادی را برای همیشه از سبد سلامت کشور حذف
کنید
راضی بوده باشید.

نگاه اقتصادی را برای همیشه از سبد سلامت کشور حذف
کنید  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۲-۰۲ ۰۲:۴۷:۵۳