نوسانات طبیعی در بازار طلا

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر نوسانات طبیعی در بازار طلا به گزارش خبرنگار سایت احکام، در حالی که بیش از ۲۴ ساعت است که با پایان یافتن تعطیلات آخر هفته میلادی، معاملات فلزات گران بها در بازار جهانی از سر گرفته شده، قیمت طلا از آرامش و ثبات در بازار حکایت دارد.
در معاملات اخیر، قیمت طلا تنها ۱۴ دلار افزایش یافته که با توجه به نوسانات ماه‌های گذشته کاملاً طبیعی بود و هیچ نشانه‌ای از انتظار برای تشدید تنش در خاورمیانه بین ایران و رژیم صهیونیستی یا هجوم سرمایه داران برای تبدیل دارایی‌های خود به طلا در آن دیده نمی‌شود.
بر همین اساس قیمت طلا نسبت به دیروز ۱۳.۸ دلار رشد کرد و به ۲۳۵۶ دلار در هر انس رسیده است. قیمت نقره هم ۸۰ سنت بالا رفت و به ۲۸.۶۴ دلار در هر انس رسید.
نکته‌ای که باید به آن توجه داشت این است که اولاً بازارهای مالی معمولاً سریع‌ترین واکنش را به هرگونه احتمال تشدید تنش در مناطق مهمی نظیر خاورمیانه از خود نشان می‌دهند و ثانیاً از آنجا که طلا به عنوان یک دارایی ایمن و کم ریسک در بازار جهانی شناخته می‌شود سرمایه‌داران در زمان بحران تلاش می‌کنند تا دارایی‌های پرریسک خود را به این فلز گرانبها تبدیل کنند.
در چنین مواقعی همواره قیمت طلا در بازار جهانی رشد چشمگیری را به ثبت می‌رساند. اما از آنجا که به نظر می‌رسد فعالان این بازار پیش بینی فروکش کردن تنش در خاورمیانه را دارند شاهد بازار متعادلی در معاملات امروز بودیم. امیدوارم از خبر نوسانات طبیعی در بازار طلا راضی بوده باشید.

نوسانات طبیعی در بازار طلا  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۴-۱۶ ۰۲:۳۸:۴۷