نوای «الغوث الغوث» در شهر کریمه اهل بیت (س) طنین‌انداز
شد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر نوای «الغوث الغوث» در شهر کریمه اهل بیت (س) طنین‌انداز
شد
به گزارش خبرنگار سایت احکام، همزمان با شب نوردهم ماه مبارک رمضان و نخستین شب از لیالی با فضیلت قدر، مراسم احیای شب قدر در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها، مسجد مقدس جمکران، بقاع متبرکه، مساجد و حسینیه‌های شهر مقدس قم برگزار شد.
کانون تجمع احیاگران و شب زنده داران حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها بود و خیل جمعیت مردم متدین قم از شبستان بزرگ امام خمینی (ره) در حرم مطهر بانوی کرامت تا میدان آستانه ادامه داشت و شبستان‌ها و رواق‌ها و همچنین خیابان‌های اطراف حرم مملو از جمعیت بود.
صحن صاحب الزمان (عج)، صحن امام رضا (ع) و امام جواد (ع) نیز از جمعیت مناجات کنندگان با معبود پر بود.
بسیاری از زائران و مجاوران نیز با حضور در مسجد مقدس جمکران این بزرگترین میعادگاه منتظران ظهور، شب قدر نوزدهم ماه مبارک رمضان را در این مسجد با عظمت که به دستور حضرت صاحب الزمان (عج) بنا شده احیا داشتند.
شب زنده داران در شبی که برتر از هزار ماه فضیلت دارد، دعای جوشن کبیر را زمزمه کردند و صدای «الغوث الغوث» سر دادند و با تکرار هزاران نام از اسامی با عظمت پروردگار، با خدای خویش مناجات و با عبارات دعای جوشن کبیر، حوائج خود را از خداوند منان درخواست و دست‌های نیاز دعا را بالا بردند.
در حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها زائران و مجاوران دعای جوشن کبیر را با نوای حاج حسن حیدرزاده زمزمه کردند و بسیاری از حاضرین این دعای گرانقدر را ایستاده قرآئت کردند.
پس از آن حجت الاسلام رفیعی به ایراد سخنرانی پرداخت و در خصوص اهمیت توجه انسان به موضوع غفلت که از بزرگترین بیماری های روحی است سخن گفت.
این استاد حوزه علمیه قم شب بهای با فضیلت قدر را بهترین فرصت برای غفلت زدایی برشمرد و گفت: غفلت موجب‌می‌شود انسان به درجه ای پست تر از حیوان برسد.
حجت الاسلام رفیعی به راهکاری جلوگیری از غفلت در زندگی نیز اشاره کرد و بیان داشت: نشست پای موعظه عالمان دین، عبرت گرفتن از تاریخ، یاد مرگ افتادن زیاد، توجه به نمازهای یومیه و قرائت قرآن می تواند انسان را از اسیر شدن در دام غفلت برهاند.
در شب ضربت خوردن مولی متقیان حضرت علی بن ابی طالب علیه السلام، شهر قم سیاهپوش اول امام شیعیان بود و مراسم عزاداری پس از دعا و مناجات برگزار شد و تا سحرگاهان ادامه داشت.
شب زنده داران شهر کریمه اهل بیت علیهم السلام در این شب با فضیلت قدر در حرم بانوی کرامت برای مسلمانان مظلوم غزه و مردم فلسطین دعا کردند. امیدوارم از خبر نوای «الغوث الغوث» در شهر کریمه اهل بیت (س) طنین‌انداز
شد
راضی بوده باشید.

نوای «الغوث الغوث» در شهر کریمه اهل بیت (س) طنین‌انداز
شد  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۳-۳۰ ۰۲:۳۷:۲۲