نمایشگاه مستند جهاد عشایر عرب خوزستان آغاز به کار
کرد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر نمایشگاه مستند جهاد عشایر عرب خوزستان آغاز به کار
کرد
به گزارش خبرنگار سایت احکام، در این نمایشگاه ۱۰۰ تابلو مستند از مبارزات و جهاد عشایر عرب خوزستان علیه متجاوزان انگلیسی در سال ۱۲۹۳ هجری شمسی مطابق با ۱۹۱۴ میلادی به همراه چند ماکت از وضعیت جغرافیایی این نبرد قهرمانانه در غرب خوزستان و در منطقه دشت آزادگان به نمایش درآمده است.
این نمایشگاه به مدت پنج روز با هدف تبیین روایت ماندگار از حماسه، مقاومت و شجاعت و ایثار عشایر عرب خوزستان علیه استعمارگران انگلیسی از ساعت ۱۸ تا ۲۲ برپا خواهد بود.
در جریان جهاد عشایر عرب خوزستان که با فتاوای مراجع عالیقدر شیعه به خصوص مرحوم آیت الله العظمی سید کاظم یزدی شکل گرفت حدود ۷۰۰ نفر از عشایر شجاع عرب خوزستان به شهادت رسیدند و انگلیسی‌های استعمارگر طعم تلخ شکست را چشیدند.
این مبارزه قهرآمیز و مقدس که به مدت پنج ماه طول کشید یک بار دیگر غیرت دینی ملت ایران در مقابل تهاجم بیگانگان را به رخ جهانیان کشید.
در آئین افتتاح این نمایشگاه پیام مکتوب آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور و محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی خطاب به عشایر عرب خوزستان قرائت شد.
رئیس جمهور در این پیام ضمن تجلیل از حماسه ماندگار جهاد عشایر عرب خوزستان ضد استعمار انگلیس از تلاش‌های صادقانه برگزارکنندگان این نمایشگاه مستند قدردانی کرد.
در این پیام آمده است: خوزستان مهد تشیع راستین و کانون جوشنده عشق و محبت به اهل بیت عصمت و طهارت (ع) و خاستگاه عالمان، مجاهدان و بزرگ مردانی است که آوازه آنها مرزهای جغرافیایی را درنوردیده و به کل جهان اسلام تعلق دارد.
در پیام رئیس‌جمهور عنوان شده است؛ مردم عرب خطه خوزستان همواره در خط مقدم دفاع از مکتب و تعالیم اهل بیت و مرزداران غیور و حافظان و پاسداران واقعی اسلام و تمامیت ارضی در طول تاریخ بوده و هستند.
به گزارش خبرنگار سایت احکام، در این نمایشگاه از کتاب حماسه جهاد عشایر عرب خوزستان که توسط عبدالله طرفاوی به رشته نگارش درآمده و تمبر یادبود این حماسه بزرگ رونمایی شد. امیدوارم از خبر نمایشگاه مستند جهاد عشایر عرب خوزستان آغاز به کار
کرد
راضی بوده باشید.

نمایشگاه مستند جهاد عشایر عرب خوزستان آغاز به کار
کرد  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۶-۱۶ ۰۲:۳۹:۲۳