نقش هلال احمر در جامعه حیاتی است

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر نقش هلال احمر در جامعه حیاتی است به گزارش خبرنگار سایت احکام، حجت الاسلام مجتبی ذوالنوری، نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی عصر چهارشنبه در همایشی که به مناسبت روز داوطلب برگزار شد، ضمن تقدیر از خدمات اعضای هلال احمر در تمامی زمینه‌ها گفت: هلال احمر دستگاه اجرایی است که خدماتش در سکوت انجام می‌شود و فعالان در این نهاد گمنام هستند.
نایب رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت حضور نیروهای هلال احمر در حوادث عنوان کرد: نقش هلال احمر در جامعه بسیاری حیاتی است، از امدادرسانی در حوادث طبیعی و جاده‌ای تا مهار تحریم‌های دارویی، مشکلات بهداشتی و آسیب‌های اجتماعی از وظایف و خدمات هلال احمر است.
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حوادث و بحران‌ها حضور هلال احمر بسیار ضروری است گفت: در بحران‌های دستگاه‌های اجرایی قادر به پشتیبانی از حوادث و آسیب دیدگان نیستند و در برای امدادرسانی نیاز به حضور نیروهای هلال احمر از جمله نیروهای داوطلب که از جنس مردم هستند و می‌توانند احساس آسیب دیدگان را آرام کنند بسیار ضروری است.
وی در ادامه ضمن اشاره به حضور هلال احمر در زلزله‌های بزرگ کشور افزود: هلال احمر داوطلب محور است که نیروهای متخصص و آموزش دیده ای تربیت می‌کند که در حوادثی مثل زلزله بم نقش بسیار موثری را داشته است.
حجت الاسلام ذوالنوری تصریح کرد: با توجه به خطراتی مانند حوادث صنعتی، مخاطرات طبیعی و انسان ساخت نیازمند آموزش‌هایی که میزان خسارت‌های وارده کاهش پیدا کند و آموزش‌های موثر هلال احمر می‌تواند میزان خسارات را کاهش دهد.
وی همچنین به جایگاه بخش تجهیزات پزشکی امانی هلال احمر اشاره کرد و افزود: ارائه خدمات بخش امانی تجهیزات پزشکی هلال احمر به نیازمندان و بیمارانی که توان خرید و تهیه لوازم پزشکی مورد نیازشان را ندارند بسیار کمک کرده است. امیدوارم از خبر نقش هلال احمر در جامعه حیاتی است راضی بوده باشید.

نقش هلال احمر در جامعه حیاتی است  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۲-۰۷ ۰۲:۳۸:۴۸