نقش شاخص استان همدان در انقلاب اسلامی

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر نقش شاخص استان همدان در انقلاب اسلامی به گزارش خبرنگار سایت احکام، سردار احمد رضا رادان شامگاه سه شنبه در اجلاسیه کنگره ۸ هزار شهید همدان با اشاره به اینکه این ورزشگاه یادآور شهدا است و یاد و خاطره شهدا و در واقع تجلی نور شهدا را در خود دارد اظهار کرد: این مکان به برکت شهدا مکانی مقدس است.
فرمانده انتظامی کشور ضمن ابراز خرسندی از اینکه این توفیق را داشته تا در این برنامه در جمع مردم همدان باشد مردم همدان را مردمی مجاهد مبارز و مجاهد پرور و مبارز پرور دانست.
وی با بیان اینکه استان همدان در آغازین روزهای انقلاب توانست به سبب مجاهدت‌هایش در کشور به صورت شاخص شناخته شود، ادامه داد: هیچ وقت ذهن‌ها فراموش نمی‌کنند اولین فرمانده سپاه را در عملیات‌های مختلف خانم دباغ ظهور کرد.
رادان افزود: با حضور ایشان از همان از اول اینگونه مطرح شد که زنان ایران اسلامی زنانی مجاهد و زنانی بودند که دل در خط امام هستند نه تنها حجابشان محدودیت نیست بلکه می‌توانند به عنوان یک فرمانده نقش آفرینی کرده و مؤثر باشند.
وی ضمن گرامیداشت یاد شهید همدانی گفت: شهید همدانی نه تنها حبیب همدان بلکه حبیب همه مردم ایران است.
رادان با بیان اینکه حبیبی که نقش آفرینی‌هایش در شرق و غرب و جنوب کشور و دفاع از حرم ظهور می‌کند و به عنوان یک فرمانده نابغه جنگ‌های چریکی نامگذاری می‌شود، تصریح کرد: حاج حسین با خنده هر کسی را میهمان خود می‌کرد، چه زمان بحران و چه زمان آرامش خنده را روی لب داشت و خنده‌ها به همه آرامش می‌داد.
وی با بیان اینکه همدان شهید قهاری را در خود پرورش می‌دهد که از نوع مبارزانی بود که در جنگ‌های کلاسیک و چریکی حضور داشته و سر به زیر بودن و مظلومیتش بی‌نظیر است گفت: وقتی در کنار این شهید بودی هر کسی را به ادب و سر به زیری پیش خود مهمان می‌کند.
رادان همچنین به شهید خوش لفظ اشاره کرد و افزود: خوش لفظ نه تنها فامیلش بود بلکه بلکه لفظش آنقدر فصیح بود که مخاطب را جذب خود می‌کند در واقع همدان شهر شهیدان سلگی ها، طالبی‌ها، شهید حیدری‌ها و شهید چیت سازان و نخبه پروران است.
فرمانده انتظامی کشور تصریح کرد: این استان نه تنها خورشیدهایی از سپاه پاسداران را به نمایش می‌گذارد بلکه شهدایی مانند شهید نوژه، شهید کهنه سرباز را در خود دارد.
وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید اروجعلی شکری گفت: این استان این شهید را در خود پرورش داده، شهیدی که در زمستان سرد و استخوان سوز سال ۶۱ به همراه تعدادی از رزمندگان برای عملیات آزادسازی به منطقه می‌رفتند.
رادان ادامه داد: همچنین در همان سال ۶۱ وقتی شهید شکری دید محاصره منافقین است برای آنکه رمز عملیات به دست دشمن نیفتد با تفنگش بی سیم را از کار می‌اندازد و رمز بی سیم را می‌بلعد تا رمز به دست دشمن نیفتد اما داعشیهای آن زمان کومله و دموکرات فرق سرش را می‌شکافند شکمش را با تبر پاره می‌کنند.
وی اضافه کرد: داعش نه تنها در آن سوی مرزها رقم خورد بلکه ضد انقلاب آن روزهای خوی داعشی خود را به نمایش گذاشت.
رادان با بیان اینکه همدان شهر شهید آریافر است که در زمان عملیات آنقدر آرامش داشت که انگار عملیاتی نیست، افزود: شهید ابوالفتحی، که رشادتهای زیادی از خود به جای گذاشته و در دوران خود در منطقه‌های مختلف خدمت می‌کند و یادگاری‌های فراوان و رشادت‌ها و ادب را به نمایش می‌گذارد.
رادان ادامه داد: همدان در دل خودش مدافع حرم و مدافعان حرم را پرورش می‌دهد مدافعان حرمی که نگین انقلاب اسلامی در دفاع از انقلاب می‌شوند.
وی با طرح این سوال که رمز و راز این این شهدا چیست و چرا حبیب دلربا می‌شوند گفت: این شهدا در مقابل مردم خاضع و در برابر دشمن نیکو سرشت و مقاوم هستند به راستی باید پرسید این رمز و راز در چیست.
فرمانده انتظامی کشور گفت: سه بال در انقلاب اسلامی شکل گرفت که در کنار هم و برای هم رمز و راز مجاهدت‌ها، شهادت‌ها، گذشت‌ها و خاطر شدن‌ها را به بار می‌آورد که اولین بال آن بال آن امامت است و شهدا اول همین رمز را کسب کردند.
وی با اشاره به اینکه اما تنها این بال کافی نیست افزود: ضلع دوم امت است، امتی که دل به امام خودش می‌بندد که بدون آن نه تصمیمی می‌گیرد نه فکری می‌کند و بال سوم بال مکتب است که نمی‌شود امامی و امتی باشد اما مکتبی نباشد.
رادان با بیان اینکه این مکتب برگرفته از مکتب سید الشهدا حضرت ابا عبد الله حسین (ع) است افزود: مکتب اباعبدالله الحسین مکتب ایثار و شهادت است که زیر بار ظلم نرفت و ایثار کرد.
وی اضافه کرد: کشوری که رزمندگانش در تحریم‌های فراوان به سر می‌بردند همه سختی‌ها و خاکریزهای سختی‌ها را درو کردند و به فتح الفتوح رسیدند و این مکتبی است که رزمنده اش امام را استاد می‌داند و استاد محور است و جامعه‌ای که خود را استاد می‌داند در مقامی خود استاد می‌شود.
فرمانده انتظامی کشور افزود: حاج حسین همدانی خود استاد می‌شود برای گروه زیادی از امتی که همه این‌ها خود استاد هم می‌شوند اما در زمان استادی فراموش نمی‌کنند که باید استاد محور باشند و پشت سر امام قرار گیرند.
وی گفت: این شهید در دوران خود پایبند مکتب بوده و یاری مکتب می‌کند و این فرق کسی است که دلداده اباعبدالله می‌شود و کسی که دلداده جور و ظلم است، در جنگ‌ها یک طرف به خاطر امام بهشت نصیبش می‌شود اما یک طرف به خاطر نداشتن مکتب به سمت ظالم می‌رود.
فرمانده انتظامی کشور ادامه داد: ایرانی را که یک روزی می‌خواستند آن را به ایرانستان تبدیل کنند و همه شهرها را بگیرند امروز آن قدر قوی شده که در منطقه تعیین کننده است و می‌توانند الگو بشود.
وی با گریزی به اشغال ۸۹۰ درصدی سوریه توسط داعش تصریح کرد: سوریه با الگو گیری از ایران توانست خاک کشورش را آزاد کند و این به خاطر این است که این الگو را از کسی که گرفته که حول مکتب اباعبدالله و حول محور امام بوده است.
رادان با بیان اینکه انقلاب ما با خون شهدا، جهاد رزمندگان، صبوری خانواده شهدا و استقامت مردم می‌تواند الگو شود گفت: این به خاطر این است که این کشور امام امت و مکتب دارد، این امت اقتدار آفرین می‌شود و می‌تواند نیروهای آمریکای تا دندان مسلح را به گونه‌ای در دریا به اسارت بگیرد که عذرخواهی کنند و به خاطر این اقتدار است که هیمنه‌ها و اقتدار پوشالی سرنگون می‌شود.
وی با بیان اینکه اقتداری که امام و مکتب دارد تجلی پیدا می‌کند و این اثر وجودی شهدای انقلاب و رهبر ماست گفت: همدان ۸۰۰۰ شهید دارد که این افراد رفتند جان دادند تا ما مستقل و مقتدر باشیم و امروز باید راه و رسم شهدا را در آئین خود قرار دهیم تا فردای قیامت در نزد شهدا شرمنده نباشیم، امام زمانمان را بشناسیم امت امام زمانمان شویم و مکتب اباعبدالله را سرلوحه کار خود قرار دهیم.
وی با اشاره به اینکه این قدرت است که سردار سلیمانی می‌گوید جمهوری اسلامی حرم است و باید این حرم حفظ شود گفت: برای این حاج قاسم می‌داند که امام، امت و مکتب خیمه ساز است و بعد چه شیرین می‌تواند عزیز دل مردم شود.
رادان گفت: اگر امامت، امت و مکتبی نداشته باشیم در عالم حسرت بال و پر زده‌ایم و رفتیم و هیچ فیضی از آخرت نداریم و ما باید امروز محضر شهدا هستیم راه و رسم شهدا را یاد بگیریم تا برادر و خواهر شهدا باشیم.
وی با تاکید بر اینکه امروز همه ما باید با سر زدن به مزار شهدا یک شهید را برای خودمان انتخاب کنیم ابراز کرد: وقتی پدر برادر مادر و خواهر یک شهید شویم بر اساس دینی که داریم باید خون شهید را حفظ کنیم.
فرمانده انتظامی کشور در پایان خاطرنشان کرد: مردم همدان پابرجا در خط ولایت فقیه برای پیروزی‌های نهایی باید ادامه دهنده مسیر شهدا و مقاوم باشند. امیدوارم از خبر نقش شاخص استان همدان در انقلاب اسلامی راضی بوده باشید.

نقش شاخص استان همدان در انقلاب اسلامی  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۰-۱۱ ۰۲:۴۰:۴۸