نظرسنجی؛ حمایت قاطع فلسطینی‌ها از گروه‌های مسلح در کرانه
باختری

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر نظرسنجی؛ حمایت قاطع فلسطینی‌ها از گروه‌های مسلح در کرانه
باختری
به گزارش سوالات شرعی و احکام، طبق جدیدترین نظرسنجی انجام شده توسط مرکز فلسطینی پژوهش‌های سیاسی و مسیحی که از ۷ تا ۱۱ ژوئن در نوار غزه و کرانه باختری انجام شده بیشتر فلسطینیان با تشکیل گروه‌های مسلح برای مقابله با اشغالگران صهیونیستی در کرانه باختری اشغالی موافق هستند.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین ۷۱ درصد از فلسطینیان با تشکیل گروه‌هایی مانند «عرین الاسود» و «گردان جنین» موافق هستند به شرطی که این گروه‌ها تحت اوامر تشکیلات خودگردان نبوده و بخشی از نیروهای امنیتی رسمی نباشند.
همچنین ۸۰ درصد از افراد شرکت کننده در این نظرسنجی با تسلیم شدن و خلع سلاح گروه‌های کنونی در برابر تشکیلات خودگردان مخالف بوده و تنها ۱۶ درصد با این مساله موافقت کرده‌اند.
۸۶ درصد از افرادی که در این نظرسنجی مورد پرسش واقع شده‌اند تاکید کردند تشکیلات خودگردان فلسطین حق ندارد افراد گروه‌های مسلح را به بهانه مقابله با اشغالگران بازداشت کند.
در این نظرسنجی ۵۸ درصد اعتقاد داشته‌اند گروه‌های مسلح در مناطق دیگر کرانه باختری توسعه یافته و ۵۰ درصد نیز وخامت اوضاع امنیتی تا حد آغاز انتفاضه سوم را پیش بینی کرده‌اند.
بخش دیگری از نتایج این نظرسنجی بیانگر آن است در صورتی که انتخابات ریاست جمهوری با حضور ابومازن و اسماعیل هنیه برگزار شود نسبت مشارکت ۴۶ درصد خواهد بود و از این میان ۵۶ درصد به هنیه و ۳۳ درصد به ابومازن رأی می‌دهند.
همچنین نتایج این نظرسنجی در مورد انتخابات پارلمان فلسطین حاکی از مشارکت ۶۶ درصدی است که در آن ۳۴ درصد از کرسی‌های پارلمان به حماس و ۳۱ درصد به فتح خواهد رسید.
۶۳ درصد افراد تاکید کرده‌اند بقای تشکیلات خودگردان به نفع رژیم صهیونیستی بوده و ۳۴ درصد نابودی آن را به نفع این رژیم اعلام کردند.
۵۱ درصد از افراد شرکت کننده در این نظرسنجی اعتقاد داشته‌اند مردم فلسطین در آینده می‌توانند سرزمین خود را به طور کامل پس گرفته و آوارگان بازگردند اما ۴۵ درصد با این مساله مخالفت کردند.
۳۵ درصد از فلسطینیان اعتقاد دارند جدایی کرانه باختری و نوار غزه خطرناک‌ترین اتفاق پس از نکبت برای مردم فلسطین بوده و ۳۲ درصد اشغال کرانه باختری و نوار غزه در سال ۱۹۶۷ و ۲۵ درصد ادامه مشکل آوارگان را بدترین مشکل توصیف کرده‌اند.
از دیگر نتایج این نظرسنجی آن است که ۲۴ درصد از فلسطینیان بهترین تحول برای مردم فلسطین پس از نکبت را تأسیس گروه‌های اسلامی مانند جهاد اسلامی و حماس دانسته، ۱۸ درصد تأسیس سازمان آزادی بخش فلسطین، ۱۴ درصد تأسیس تشکیلات خودگردان در دهه ۹۰ قرن گذشته میلادی و ۹ درصد تأسیس جنبش فتح در دهه ۶۰ میلادی را بهترین اتفاق توصیف کردند. امیدوارم از خبر نظرسنجی؛ حمایت قاطع فلسطینی‌ها از گروه‌های مسلح در کرانه
باختری
راضی بوده باشید.

نظرسنجی؛ حمایت قاطع فلسطینی‌ها از گروه‌های مسلح در کرانه
باختری  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۶-۱۶ ۰۲:۳۹:۱۷